• افزایش سرمایه صندوق توسعه صنایع دریایی به ۲۵ میلیون دلار دستاورد دولت یازدهم

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجمع عمومی صندوق توسعه صنایع دریایی اعلام کرد:

   افزایش سرمایه صندوق توسعه صنایع دریایی به ۲۵ میلیون دلار دستاورد دولت یازدهم

   افزایش سرمایه صندوق توسعه صنایع دریایی به ۲۵ میلیون دلار دستاورد دولت یازدهم

   معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت افزایش سرمایه صندوق توسعه صنایع دریایی به ۲۵ میلیون دلار در سال ۹۴ را از دستاوردهای قابل توجه دولت یازدهم در حمایت از صنایع دریایی کشور دانست.

   به گزارش شاتا،  محمدرضا فیاض در جلسه مجمع عمومی صندوق توسعه صنایع دریایی که روز سه شنبه به میزبانی وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد،  با تاکید بر حمایت دولت یازدهم از صنایع دریایی کشور، تصریح کرد: افزایش سرمایه صندوق توسعه صنایع دریایی به ۲۵ میلیون دلار در سال ۹۴ از دستاوردهای قابل توجه در دولت یازدهم بود.

   وی تعامل اعضای مجمع صندوق توسعه صنایع دریایی برای خدمت رسانی هرچه بیشتر به ویژه با وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و وزارت نفت را ضروری دانست و گفت:  گزارشی از عملکرد صندوق توسعه صنایع دریایی در حوزه فرآیندهای فراساحلی و نتیجه عملی تفاهم نامه های امضا شده باید ارایه شود. همچنین دستورالعمل نحوه اعتبارسنجی تسهیلات وگزارش عملکرد مالی به ویژه با رویکرد مقایسه ای باید در اختیار اعضای مجمع عمومی صندوق قرار گیرد.
   گفتنی است که در جلسه روز سه شنبه مجمع عمومی صندوق توسعه صنایع دریایی کشور نمایندگان وزارتخانه های جهاد کشاورزی، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، راه و شهرسازی و امور اقتصادی و دارایی و نماینده سازمان برنامه و بودجه به عنوان اعضای اصلی مجمع حضور داشتند.
   در این جلسه گزارشی از عملکرد صندوق و اهم برنامه های پیش رو در اختیار اعضای مجمع قرار گرفت و گزارش حسابرس و بازرس قانونی برای عملکرد سال ۱۳۹۵ صندوق ارایه شد.
   در گزارش های ارایه شده، ظرفیت کشتی سازی کشور و برنامه های صندوق توسعه صنایع دریایی در حمایت از ساخت و تعمیر شناورهای دریایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
   شایان ذکر است که بر اساس برنامه راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت سهم ایران از کشتی سازی جهان تا افق ۱۴۰۴ باید به رقم یک درصد برسد.
   در همین راستا پرداخت تسهیلات به بنگاه های کوچک و متوسط با عاملیت صندوق کارافرینی امید، ایجاد ساز و کار برای صدور ضمانت نامه های اتکایی و عقد تفاهم نامه سرمایه گذاری خارجی با کشورهای خارجی از جمله مهمترین برنامه های صندوق در سال ۹۵ بود.
   همچنین صندوق توسعه صنایع دریایی در زمینه پرداخت یارانه سود تسهیلات از محل ردیف بودجه کمک های فنی و اعتباری به صنایع دریایی جهت پرداخت یارانه تسهیلات تعمیر شناور نیز گام های خوبی در سال گذشته برداشت.
   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
Page created in 2.3177008628845 seconds.
memoryUsage : 32983Kb