• تاکید معاون وزیر صمت بر آمادگی ایدرو برای کمک به توسعه صنعتی آذربایجان غربی/ تسهیل فرایندهای توسعه سرمایه گذاری صنعتی

   معاون وزیر صمت اعلام کرد:

   تاکید معاون وزیر صمت بر آمادگی ایدرو برای کمک به توسعه صنعتی آذربایجان غربی/ تسهیل فرایندهای توسعه سرمایه گذاری صنعتی

   تاکید معاون وزیر صمت بر آمادگی ایدرو برای کمک به توسعه صنعتی آذربایجان غربی/ تسهیل فرایندهای توسعه سرمایه گذاری صنعتی

   رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در دیدار استاندار آذربایجان غربی، بر شتاب بخشی اجرای طرح های صنعتی و تسهیل فرایند توسعه سرمایه گذاری صنعتی در این استان تاکید کرد .

   به گزارش شاتا به نقل از ایدرو، محسن صالحی نیا در این دیدار با اشاره به رویکرد توسعه ای ایدرو در حوزه تولید گفت : ایدرو سرمایه گذاری های استانی خود را با هدف توسعه مناطق محروم در راستای برنامه های ابلاغی وزارت متبوع و با امکان سنجی های اقتصادی روزآوری شده و تعریف شیوه اشتراکی همکاری بین بخشی با سرمایه گذاران بومی بخش خصوصی و نیز تعامل دستگاههای دولتی همکار انجام می دهد .

   وی افزود : این سازمان از مشارکت بخش غیر دولتی در پروژه های صنعتی استقبال می کند و آماده انتقال دانش انباشته و تجارب خوددر فرایند های مشارکت با بخش خصوصی برای توانمند سازی و پشتیبانی های قانونی ، تسهیل گرانه وتوسعه ای است .

   معاون وزیر و رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) مزیت دیگر این همکاری برای سرمایه‌گذاران شریک ایدرو را امکان بهره مندی از تسهیلات ارزی و ریالی پیش‌بینی شده در بند الف تبصره ۴ ردیف ۱۰ قانون بودجه کل کشور عنوان کرد.

   به گفته صالحی نیا از آنجا که در قانون بودجه امسال به بانک‌های تخصصی و تجاری اجازه داده شده در طرح‌های زیربنایی و توسعه ای متعلق به سازمان‌های توسعه‌ای چون ایدرو با اولویت مناطق محروم که مشارکت ۵۱ درصد یا بیشتر بخش‌های خصوصی و تعاونی را داراست، تسهیلات ارزی و ریالی پرداخت نمایند، از این رو مشارکت سرمایه‌گذاران این بخش ها در طرح‌های سازمان های توسعه ای فرصت بهره مندی از این تسهیلات را برای فعالان حوزه تولید به همراه خواهد داشت.

   محمد مهدی شهریاری« استاندار آذربایجان غربی» نیز در این دیدار سرمایه‌گذاری ایدرو در این استان را درخواست کرد و از امادگی دستگاه های استانی برای تامین زیر ساخت های لازم در اجرای پروژه ها پس از ارزیابی های امکان سنجی منطبق بر آمایش سرزمینی و اولویت های توسعه ای ایدرو با مشارکت بخش خصوصی خبر داد.

   همچنین براساس تفاهم نامه ای که در این دیدار به امضای طرفین رسید ، شناسایی فرصت های سرمایه گذاری و سرمایه گذار ذیصلاح به منظور اجرای مشارکتی یک طرح سرمایه گذاری صنعتی در بخش های صنایع نفت، گاز و انرژی، حمل و نقل و صنایع نوین در استان اذربایجان غربی و همچنین فراهم نمودن شرایط مناسب برای اجرای مستقل سایر طرح های سرمایه گذاری بخش خصوصی فراهم می گردد.

   در این دیدار ، حجت الاسلام سید سلمان ذاکر رییس مجمع نمایندگان استان هم حضور داشت .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: