• امضاء تفاهم نامه همکاری میان مرکز ملی فرش ایران و شرکت سهامی بیمه ایران/ قالیبافان از خدمات بیمه‌ای بهره‌مند می‌شوند

   با هدف حمایت از قالیبافان صورت گرفت :

   امضاء تفاهم نامه همکاری میان مرکز ملی فرش ایران و شرکت سهامی بیمه ایران/ قالیبافان از خدمات بیمه‌ای بهره‌مند می‌شوند

   امضاء تفاهم نامه همکاری میان مرکز ملی فرش ایران و شرکت سهامی بیمه ایران/ قالیبافان از خدمات بیمه‌ای بهره‌مند می‌شوند

   تفاهم نامه همکاری مرکز ملی فرش ایران و بیمه ایران به منظور توسعه فرهنگ بیمه در عرصه صنعت فرش دستباف و ایجاد بستر مناسب تولید براساس نیاز بازار و حمایت از قالیبافان، فعالان و شاغلان در عرصه این هنر- صنعت، امضا شد.

   به گزارش شاتا به نقل از ایرنا، این تفاهم نامه با حضور "فرح ناز رافع" رئیس مرکز ملی فرش ایران و "محمد رضایی" مدیرعامل بیمه ایران، با موضوع هدفمندسازی سه محور اصلی برای حمایت از قالیبافان، فعالان و شاغلان در عرصه هنر- صنعت فرش دستباف امضا شد .

   مفاد تفاهم نامه در زمینه‌ های تامین و پوشش‌های بیمه‌ای مورد نیاز بیمه ‌گذار و بیمه شدگان توسط بیمه ایران، به عنوان حامی فرش دستباف به صورت جامع و متمرکز با تخفیفات و شرایط ویژه برای قالیبافان و شاغلان در عرصه هنر صنعت فرش دستباف است، همچنین شامل پوشش بیمه درمان تکمیلی قالیبافان و سایر بیمه‌نامه ‌های مورد نیاز بیمه گذار (قالی‌بافان و شاغلان در عرصه هنر صنعت- فرش دستباف) است.

   موضوع دیگر این تفاهم‌نامه، همکاری و تلاش برای گسترش و توسعه فرهنگ بیمه با تحت پوشش قراردادن همه متقاضیان عرصه تولید فرش دستباف به منظور استفاده از همه خدمات بیمه‌ای نوین است.

   برپایه این گزارش، همکاری و تلاش برای حمایت مالی از قالیبافان، فعالان و شاغلان در عرصه هنر- صنعت فرش دستباف در پرداخت حق بیمه بیمه‌نامه‌های صادره از طریق جذب تسهیلات بانکی توسط مجری طرح، تفاهم شد.

   پیشتر سخنگوی گمرک ایران اعلام کرد: در هشت ماهه امسال ۴۷ میلیون و ۹۱۹ هزار ۶۶۳ دلار فرش دستباف به جهان صادر شده است که با مدت مشابه سال قبل کمتر از ۸۰۰ هزار دلار فاصله دارد.

   مجموع جهانی صادرات فرش دستباف در سال ۲۰۱۹ افزون بر ۸۰۰ میلیون دلار بوده که سهم ایران ۷۳ میلیون دلار از این رقم ثبت شد. مطابق آمارها تا پایان خرداد ماه امسال یک میلیون و ۲۰۰ هزار و ۶۵۲ نفر قالیباف در کشور فعالیت داشتند و تعداد شاغلان حرفه‌های وابسته به آن ۱۹۱ هزار و ۵۴۵ نفر است.

   اکنون ۱۰۳ مجتمع قالی‌بافی، پنج هزار و ۲۱ کارگاه متمرکز و غیرمتمرکز، ۱۳۶ تعاونی روستایی، یک‌هزار و ۹۲۳ تعاونی ثبت شده شهری و ۴۰ هزار و ۹۳۳ واحد صنفی مرتبط با فرش دستباف در سراسر کشور فعالیت می‌کنند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: