• آغاز اجرای طرح "کریستال ملامین" در چهارمحال وبختیاری

   آغاز اجرای طرح "کریستال ملامین" در چهارمحال وبختیاری

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری از آغاز اجرای طرح "کریستال ملامین" در چهارمحال وبختیاری خبر داد.

   به گزارش شاتا، سجاد رستمی اجرای طرح کریستال ملامین از صنایع پایین‌دستی پتروشیمی را از مهمترین طرح‌های سرمایه‌گذاری استان در سالجاری برشمرد و گفت: این طرح در حال حاضر از ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است و علاوه‌بر اینکه جواز تاسیس آن صادر شده، تجهیزات این طرح نیز خریداری شده و بزودی وارد استان می‌شود.
   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری، میزان اشتغال این واحد صنعتی را ۱۶۰ نفر اعلام کرد و گفت: واحد کریستال ملامین لردگان در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار با حجم سرمایه‌گذاری هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان ایجاد می‌شود.
   رستمی همچنین از پیشرفت ۷۵ درصدی بزرگترین طرح استحصال منیزیت از دولومیت در استان خبر داد و گفت: با اجرای این طرح بیش از سه هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری از سوی بخش خصوصی در استان ایجاد می‌شود.
   وی با بیان اینکه امسال برای نخستین بار برخی تصدی‌گری‌های صمت به خانه صنعت و معدن استان واگذار شد، خاطر نشان کرد: اختیارات صدور جواز تاسیس از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به خانه صنعت و معدن واگذار شد که این موضوع در تقویت جذب سرمایه‌گذار و تعامل بخش خصوصی و دولتی بسیار موثر بوده است.
   بخش صنعت در تولید ناخالص چهارمحال و بختیاری ۱۲.۶ درصد است که این رقم با توجه به میانگین کشوری آن که ۳۴.۲ درصد است، نشان می‌دهد که بخش صنعت در استان همچنان دارای ظرفیت‌های بیشماری است که شکوفایی بیش ازپیش آن می‌تواند مسیر توسعه‌یافتگی چهارمحال و بختیاری را هموارتر کند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: