• معاون اول رییس جمهور کارخانه یک میلیون تنی فولاد سفید دشت را افتتاح کرد

   معاون اول رییس جمهور کارخانه یک میلیون تنی فولاد سفید دشت را افتتاح کرد

   معاون اول رییس جمهور کارخانه یک میلیون تنی فولاد سفید دشت را افتتاح کرد

   کارخانه تولید یک میلیون تنی فولاد سفید دشت ، نخستین واحد از طرح های هفتگانه استانی فولاد در چهارمحال و بختیاری ، با حضور معاون اول رییس جمهور و وزیر صنعت ، معدن و تجارت به بهره برداری رسید.

   به گزارش "شاتا" وزیر صنعت ، معدن و تجارت در مراسم افتتاح این کارخانه گفت: در بخش ورق های گرم زمینه مناسبی برای سرمایه گذاری وجود دارد و هم اکنون 10 میلیون تن ورق گرم در کشور تولید می شود.
   مهندس نعمت زاده با بیان اینکه در حال حاضر  27.5 میلیون تن ظرفیت تولید فولاد خام در کشور وجود دارد اضافه کرد : شرایط ساخت طرح های صنعتی و تولیدی به ویژه فولادی بررسی می شود تا با اتخاذ تمهیدات درست، ساخت و راه اندازی طرح ها اقتصادی تر باشد.
   گفتنی است فولاد سفید دشت چهارمحال و بختیاری ظرفیت تولید سالانه 800 هزار تن تا یک میلیون تن انواع مقاطع فولادی را داراست.
   این مجموعه شامل فاز احیا (تبدیل گندله آهن به آهن اسفنجی) و فاز فولادسازی (تبدیل آهن اسفنجی به اسلب) و فاز تولید (شمش فولادی) است.
   در این کارخانه ، ایجاد بخش تولید ورق (نورد سرد و گرم) نیز در نظر گرفته شده است و برای 140 نفر به صورت مستقیم و  800 نفر غیرمستقیم شغل ایجاد می کند.
   کارخانه فولاد سفید دشت چهارمحال و بختیاری در 35 کیلومتری جاده شهرکرد به بروجن قرار دارد.


    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: