• فاز اول کارخانه قند دزفول همزمان با دهه فجر افتتاح می شود

   فاز اول کارخانه قند دزفول همزمان با دهه فجر افتتاح می شود

   فاز اول کارخانه قند دزفول همزمان با دهه فجر افتتاح می شود

   فاز اول کارخانه قند دزفول که شامل تصفیه شکر خام است، همزمان با ایام دهه فجر، افتتاح خواهد شد.

   به گزارش"شاتا" به نقل از ایدرو نیوز، مجری بازسازی طرح های سازمان گسترش و رئیس هیئت اجرایی بازسازی کارخانه قند دزفول با اعلام این مطلب افزود : روند بازسازی کارخانه تا پایان آبان ماه امسال ۷۰ درصد پیشرفت داشته و در حال حاضر توربین های شماره ۱ و ۲ نیروگاه آماده راه اندازی است و دستگاه تولید بخار (بویلر) شماره ۱ در اوایل دی ماه راه اندازی خواهد شد.
   علیرضا ارغایی افزود : در حال حاضر فقط ۴ درصد از برنامه عقب هستیم و دلیل آن عدم تأمین اعتبار در خرداد امسال بود که با ۳ ماه تأخیر در شهریورماه تخصیص داده شد و موجب ۱۵ درصد عقب ماندگی از برنامه تا شهریور ماه گردید اما با تهیه و اجرای برنامه جبرانی و اضافه کردن تعداد کارگر و پیمانکار، این عقب ماندگی در ماه جاری به کمتر از ۴ درصد در پایان ابانماه رسید.
   وی با اشاره به اینکه در حال حاضر جهت بازسازی حدود ۵۳۰ نیروی انسانی در سایت کارخانه مشغول بکارند گفت: اعتبارات دریافتی تا کنون ۲۰۰ میلیارد ریال بوده که هزینه شد  و میزان قرارداد ها و تعهدات بالغ بر ۴۷۰ میلیارد ریال می باشد که در صورت تأمین مابقی اعتبار تا پایان آذرماه، در دهه فجر شاهد آغاز بکار فاز اول کارخانه که شامل تصفیه شکر خام است، خواهیم بود و بر همین اساس، مطابق برنامه، از اول اردیبهشت ماه سال ۹۶ این کارخانه آماده دریافت چغندر خواهد بود.
   ارغایی با بیان اینکه این کارخانه به منزله یک لکوموتیو است که با راه اندازی آن، می تواند قطار اشتغال و توسعه را در منطقه به حرکت در آورد اظهار داشت راه اندازی این کارخانه، نقطه امید برای کشاورزان منطقه محسوب می شود که از نزدیک شاهد روند بازسازی آن بوده و لذا با علاقمندی افزونتر نسبت به کشت چغندر اقدام می کنند.
   وی گفت: امسال ۱۰ هزار هکتار در منطقه خوزستان زیر کشت چغندرقند رفته که نسبت به سال گذشته 2.5 برابر افزایش نشان می دهد و این افزایش بدلیل ایجاد امیدواری در میان کشاورزان درباره امکان به راه اندازی مجدد کارخانه قند دزفول صورت گرفته است. و به همین دلیل پیش بینی می شود بعد از راه اندازی این کارخانه، میزان کشت چغندر قند به ۲۰ هزار هکتار افزایش یابد.
   بنا به گفته رئیس هیئت اجرایی بازسازی کارخانه قند دزفول کشت هر هکتار چغندر، قادر به اشتغال 2.5 نفر می باشد که ۱۰ هزار هکتار موجود می تواند برای ۲۵ هزار نفر اشتغالزایی ایجاد کرد که ۵ هزار هکتار آن در شوش و دزفول قرار دارد.
   وی کشت پاییزه چغندر در خوزستان را یکی از مزیت های اصلی تولید چغندر در این استان داشت و کشت پاییزه نیاز بسیار کمی به آب ندارد و بیشتر از آب باران استفاده می کند لذا از این لحاظ ،‌ نگرانی بابت کم آبی که سایر استان ها با آن مواجه اند، وجود ندارد. و انشاالله می تواند بخشی از کمبود شکر کشور را جبران کند
    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
Page created in 2.8718860149384 seconds.
memoryUsage : 32691Kb