• کمترین میزان تعطیلی واحدهای صنعتی استان تهران در ورامین است

   رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان ورامین:

   کمترین میزان تعطیلی واحدهای صنعتی استان تهران در ورامین است

   کمترین میزان تعطیلی واحدهای صنعتی استان تهران در ورامین است

   رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان ورامین گفت : ورامین کمترین میزان تعطیلی کارخانجات و واحدهای صنعتی در استان تهران را دارد و اگر کسی این را باور ندارد حاضریم تک تک کارخانجات فعال را به آن ها نشان دهیم.

    به گزارش شاتا؛ حسن میرزایی  گفت : حداکثر تعطیلی واحدهای صنعتی شهرستان ورامین 15 درصد است که بر اساس گزارش استان ، این میزان کمترین تعداد واحد تعطیل در کل استان تهران است.

   وی بیان کرد: این تعداد واحد صنعتی در شهرک های صنعتی چرمشهر ، سالاریه ، شهید ملاآقایی ، منطقه صنعتی خیرآباد جنوبی و یا خارج از شهرک های صنعتی به فعالیت مشغول می باشند.
   وی تصریح کرد: از مجموع 350 واحد تولیدی صنعتی ، 70 واحد خارج از شهرک های صنعتی ، 30 واحد در منطقه صنعتی خیرآباد جنوبی و مابقی در شهرک های صنعتی سالاریه ، چرمشهر و شهید ملاآقایی به فعالیت مشغول می باشند و حدود 10 هزار نفر در آن ها مشغول به کار می باشند.
   وی با اشاره به این که کمترین میزان تعطیلی واحدهای صنعتی استان تهران مربوط به شهرستان ورامین است اظهار کرد: شهرستان ورامین از 350 واحد تولیدی صنعتی برخوردار است که این واحدها یکی از مجوزهای کارت شناسی ، گواهی فعالیت و یا پروانه فعالیت صنعتی را در اختیار دارند.
   میرزایی تأکید کرد: بسیاری از این واحدهای تعطیل مربوط به سال های قبل است ، برخی در انتظار پروانه بهداشت می باشند و برخی به دلیل مشکلات داخلی تعطیل شده اند و برخی دیگر هنوز به بهره برداری نرسیده اند که بخواهد تعطیل شود.
   وی تصریح کرد: وقتی صحبت از تعطیلی واحد صنعتی می شود باید این را نیز مطرح کرد که این واحد چه زمان و به چه علت تعطیل شده و نباید فقط اعداد بدون پشتوانه و غیر واقعی را مطرح کرد.
   رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان ورامین تأکید کرد: برای روشن شدن وضعیت فعالیت و یا تعطیلی صنایع شهرستان ورامین و روشن شدن حقیقت موضوع حاضریم که تک تک واحدهای صنعتی ورامین را به منتقدین و کسانی که عدد و رقم غیر واقعی را در خصوص تعطیلی این واحدها ارائه می کنند به صورت سرزده نشان دهیم تا واقعیت مشخص شود.
   وی گفت: سال گذشته دولت یازدهم به منظور کمک به واحدهای صنعتی در خصوص تأمین سرمایه در گردش و کمک به تکمیل واحدهای نیمه تمام تسهیلات ویژه ای را به صنایع واگذار کرد که 43 واحد از شهرستان ورامین برای دریافت این تسهیلات به بانک های عامل معرفی شدند.
   میرزایی افزود : 33 واحد معرفی شده برای دریافت تسهیلات مربوط به سرمایه در گردش و 10 واحد برای تکمیل و آغاز به کار به بانک معرفی شدند که در مجموع 750 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند .
   وی بیان کرد: با راه اندازی 10 واحد نیمه تمام در ورامین ، 500 فرصت شغلی مستقیم ایجاد شد.
   وی بیان کرد: فعالیت گسترده واحدهای صنعتی در شهرک صنعتی سالاریه که 100 هکتار آن از محدودیت شعاع 120 کیلومتری خارج شده باعث گردیده که 80 درصد فضای این شهرک به متقاضیان واگذار شود.
   میرزایی افزود : موقعیت مناسب شهرک صنعتی سالاریه و فعالیت واحدهای صنعتی در آن باعث گردیده که موضوع خروج 150 هکتار دیگر از این شهرک از محدودیت شعاع 120 کیلومتری مطرح شود و در این طرح مهم در دستور کار هیأت دولت قرار گیرد.
   وی بیان کرد: فعالیت گسترده صنایع تولیدی در منطقه اقتصادی خیرآباد جنوبی نیز باعث گردیده تا موضوع تبدیل آن به شهرک صنعتی خصوصی مطرح و در سفر روز پنجشنبه گذشته وزیر صنعت ، معدن و تجارت ، مراحل نهایی آن انجام شود تا با مصوبه هیأت وزیران ، این منطقه مهم اقتصادی ورامین ، به عنوان شهرک صنعتی غیر دولتی فعالیت خود را آغاز کند.
   رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت ورامین افزود : طی سال های گذشته 48 فقره پرانه بهره برداری از جمله ایجاد و یا طرح توسعه واحدهای صنعتی در ورامین صادر شده که نسبت به 4 سال قبل تر در دولت دهم ، این تعداد صدور پروانه 50 درصد رشد داشته است.
   وی گفت : تا پایان شهریور ماه امسال ، 15 طرح صنعتی دیگر در شهرستان ورامین به بهره برداری رسیده و 400 فرصت شغلی جدید در شهرستان ایجاد می شود.
    
   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
Page created in 2.4036259651184 seconds.
memoryUsage : 32998Kb