• سازمان‌های توسعه‌ای در مرحله دوم عمر خود نیازمند باز تعریف هستند / بعد از برجام 28 موافقت نامه و 7 قرارداد صنعتی امضا شد

   معظمی در مراسم پنجاهمین سال تأسیس ایدرو:‌

   سازمان‌های توسعه‌ای در مرحله دوم عمر خود نیازمند باز تعریف هستند / بعد از برجام 28 موافقت نامه و 7 قرارداد صنعتی امضا شد

   سازمان‌های توسعه‌ای در مرحله دوم عمر خود نیازمند باز تعریف هستند / بعد از برجام 28 موافقت نامه و 7 قرارداد صنعتی امضا شد

   رئیس هیأت عامل ایدرو تأکید کرد: سازمان‌های توسعه ای در مرحله دوم عمر سازمانی خود نیازمند بازتعریف هستند.

    به گزارش شاتا؛  منصور معظمی در مراسم نکوداشت پنجاهمین سال تأسیس ایدرو افزود: در پنجاه ساله اخیر به قیمت امروز  2 هزار میلیارد دلار در اقتصاد ایران منابع مالی تزریق شده است اما آیا این معنی توانمندی بخش خصوصی است ؟.

   وی با بیان اینکه سازمان ‌های دولتی در سال‌های قبل به خصولتی‌ها و نهادهای دیگر واگذار شده است افزود: فلسفه اصل 44 و واگذاری واحدها این بوده است که به توانمندی بخش خصوصی کمک کنیم در حالی که اکنون سازمان‌های توسعه‌ای وارث بدهی‌هایی که از شرکت‌ها به آنها رسیده هستند و مطالباتی دارند و تعهداتی که باید منتقل شود ولی صورت نگرفته است. 
   معظمی تأکید کرد بخش خصوصی توانمندی و رغبت لازم برای سرمایه گذاری ندارد .
   وی افزود به دنبال استفاده از منابع دولتی  نیستیم و زمانی مأموریت سازمان‌ها دولت محور بوده اما اکنون باید با فراهم کردن شرایط مقررات و ضوابط دست و پاگیر سازمان‌ها را از بین ببریم و با فراهم کردن شرایط ف شجره طیبه سازمان‌های توسعه‌ای را کمک کنیم. 
   وی عنوان کرد:  اجازه بدهید جدی‌تر کار کنیم. 
   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد:  ایدرو هم‌اکنون و در سال 96 ، 18 طرح را با سرمایه گذاری 6 هزار و 100 میلیارد تومان در حال انجام دارد   که 3 هزار و 711 شغل مستقیم و با احتساب پروژه‌های پیمانکاری 8 هزار شغل جدید ایجاد خواهد کرد. 
   معظمی اظهار کرد: بعد از برجام فرصت طلایی و استثنایی ایجاد شد وتوانستیم 28 موافقت نامه را امضا کنیم که 7 مورد به قرار داد تبدیل شده است  و امروز هیچ محدودیتی در صحنه بین‌المللی در سرمایه گذاری نمی بینیم. 
   معظمی ادامه داد: از دولت و مجلس انتظار داریم ما را در مأموریت‌های جدید کمک کنند  و تلاش داریم با عنوان حمایت‌گر و تسهیل گر شرایطی را فراهم کنیم که بخش خصوصی با مدیریت خود پروژه‌ها را دنبال کند. 
   به گفته وی در سال91 رشد صنعت منفی 10.5  بوده که به مثبت 6.5 درصد رسیده است که این نشان از تکان خوردن و شروع حرکت موتور محرکه صنعت دارد. 
    
   خبرنگار : منصوره قنبری

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
Page created in 2.0942537784576 seconds.
memoryUsage : 32991Kb