• افزایش عمق اکتشاف از حداکثر 50 به 100 متر/ دستیابی به 310 هزار کیلومتر خطی ژئوفیزیک هوایی

   مدیرکل دفتر امور اکتشافات وزارت صنعت،معدن و تجارت خبر داد:

   افزایش عمق اکتشاف از حداکثر 50 به 100 متر/ دستیابی به 310 هزار کیلومتر خطی ژئوفیزیک هوایی

   افزایش عمق اکتشاف از حداکثر 50 به 100 متر/ دستیابی به 310 هزار کیلومتر خطی ژئوفیزیک هوایی

   مدیرکل دفتر امور اکتشافات وزارت صنعت،معدن و تجارت گفت: پیش از دولت یازدهم ، بیشتر اکتشاف های ما در میانگین عمق حداکثر 50 متری انجام می شد که این میزان اکنون به حدود 100 متر افزایش یافته است و حتی به حفاری در عمق 1800 متر نیز دست یافته ایم.

    به گزارش شاتا؛ اسدالله کشاورزبا بیان اینکه ژئوفیزیک هوایی کشور در چند سال اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است افزود: از سال های 80 تا 92 تنها 230 هزار کیلومتر خطی انجام شده بود ، اما در طول دولت یازدهم واز سال های 92 تا 96 این میزان به 310 هزار کیلومتر خطی افزایش یافت.

   مدیرکل دفتر امور اکتشافات از کمک ژئوفیزیک هوایی به اکتشاف و تغییر تکنولوژی کشف معادن در ایران خبر داد وگفت: مواد معدنی در ایران به شش گروه تقسیم می شوند که چهار گروه آن عمدتا روباز و در سطح زمین بوده و دو گروه زیرزمینی شامل مواد معدنی فلزی ،ذغال سنگ و مواد معدنی غیر فلزی طبقه بندی شده است .
   وی افزود: این مواد غالبا ذخایری هست که در سطح زمین آشکار نیست و در اکثر مواقع از طریق روش های ژئوفیزیک ، ژئوشیمی وسایر روش های اکتشافی و حفاری عمقی قابل شناسایی است.
   وی با بیان این مطلب که در دولت یازدهم بیشتر اکتشاف ما در حوزه معادن فلزات بوده است تصریح کرد: دولت تدبیر و امید به معادن فلزی بهای بسیاری داده ومعادن خوبی نیز به ویژه در زمینه طلا و مس کشف شد و همچنین برروی آهن ،سرب و روی نیز  فعالیت بسیاری انجام شد.
   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
Page created in 2.4925689697266 seconds.
memoryUsage : 32973Kb