• از سرمایه گذاران دارای اهلیت در واگذاری ها استقبال می کنیم / اختصاص 10 هزار میلیارد تومان تسهیلات نوسازی صنایع در سال جاری

   وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت :

   از سرمایه گذاران دارای اهلیت در واگذاری ها استقبال می کنیم / اختصاص 10 هزار میلیارد تومان تسهیلات نوسازی صنایع در سال جاری

    از سرمایه گذاران دارای اهلیت در واگذاری ها استقبال می کنیم / اختصاص 10 هزار میلیارد تومان تسهیلات نوسازی صنایع در سال جاری

   وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت با بیان اینکه نوسازی صنعت و معدن از مهمترین برنامه های این وزارتخانه است گفت : امسال 10 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای صنایع در نظر گرفته شده است .

   به گزارش شاتا محمد شریعتمداری در نشست بررسی مشکلات واحدهای بزرگ صنعتی استان مرکزی که با حضوررییس سازمان خصوصی سازی ، استاندار استان مرکزی  ، نمایندگان استان در مجلس و مدیران عامل  واحد بزرگ صنعتی استان برگزار شد افزود :  بخشی از این تسهیلات صرف نوسازی صنایع و معادن کشور خواهد شد و بخشی را به عنوان خدمات فنی و مهندسی و کمکها ی یارانه ای برای دریافت وام برای نوسازی صنایع کشورو بخشی به صورت وام برای اجرای پروژه ها قرا رمی گیرد.
   وی تصریح کرد : با وجود 85 هزار واحد صنعتی فعال کشور رو به رشد است و بسیاری از واحد های تولیدی در بخش های خصوصی و غیر خصوصی متقاضیانی برای سرمایه گذاری مشترک از اروپا و چین و روسیه و ... دارند.
   فرمانده اقتصاد مقاومتی در استان مرکزی اظهار کرد : طی سالهای متوالی رشد صنعت منفی بود اما الان این رشد مثبت شده و کشور رو به تعالی و پیشرفت است.
    شریعتمداری با بیان اینکه کارخانه های بزرگ استان مرکزی از قبیل هپکو ،‌ایرالکو ، آذر آب ،‌ واگن پارس و ماشین سازی اراک سالها از جمله مراکز مهم صنعتی کشور بودند اضافه کرد :نرخ تعرفه باید به شکل رقابتی درمقابل تولید داخلی تعدیل شود.
   وی تاکید کرد : قانون استفاده حداکثری از توان داخلی حتما باید به صورت جدی تری در وزارت خانه پیاده سازی شود.
   شریعتمداری تصریح کرد : برای این امر برنامه جدی داریم و باید با قدرت اجرا شود در این راستا با حمایت نمایندگان مجلس همه تلاش خود را خواهیم کرد.
   وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت در ادامه اظهار کرد : رابطه خوبی با نظام بانکی داریم و این  همکاری در آینده بیش از پیش ادامه خواهد داشت.
   شریعتمداری یادآور شد : ما حاضریم واحدهای دارای مشکل را به سرمایه گذاران دارای اهلیت با شرط اصلاح ساختار و اشتغال زایی و بالا بردن مهارتها و توانایی ها و بهره  وری واگذار کنیم اما  
   تولید باید رقابت پذیر و اقتصادی و قابل ارائه در بازارهای بین المللی باشد و اگر نیست اصلاح ساختار کنیم.

   استقابل از سرمایه گذاران دارای اهلیت در واگذاریها
   وی با اشاره به مشکلات هپکو گفت : ما از سرمایه گذاران و کسانی که از بخش خصوصی که شرکتهای خصولتی را بخرند و اهلیت داشته باشند و مدیریت کنند و اراده کنند برای تولید بیشتر حمایت می کنیم.
   برنامه ما این است که همه آنچه در پایین دست سازمانهای توسعه ای و شرکتهای تحت نظر هست  غیر از ایدرو و ایمیدرو را  در شرف واگذاری قرار بدهیم و بخش خصوصی  می تواند از این امکان در آینده استفاده کند.
   حل مشکل سرمایه در گردش باید حل شود با حمایت ما و ایجاد بازار مهمترین حمایت ماست و پشت واحدهای بزرگ هستیم و نظام بانکی کمک می کند.
   برای واحدهای کوچک صندوق حمیات از واحدهای کوچک و متوسط حتما گسترش وسرمایه اش افزایش پیدا می کند.
   در این نشست همچنین استاندار استان مرکزی با اشاره به وجود 3 هزار واحد متوسط و بزرگ در استان گفت : بسیاری از واحدهایی که زمانی مشکل داشتند اکنون با ظرفیت بالا مشغول به کارند. محمود زمانی افزود : در شرایطی افزایش نرخ ارز ،‌تحریمها و توقف فعالیتهای عمرانی بساری از واحد ها را زمین گیر کرد و بعد نیز معوقات بانکی و مازاد نیروی انسانی بر مشکلات افزود.
   در این نشست مشترک مشکلات کارخانجات هپکو ، ایرالکو ، آذر آب ، واگن پارس و ماشین سازی بررسی شد و راهکارهایی در خصوص کاهش و رفع مشکلات مربوط از سوی مسوولین ارائه گردید.

    

   خبرنگار : منصوره قنبری    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
Page created in 2.2942979335785 seconds.
memoryUsage : 32989Kb