• رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل اعلام کرد:

   پرداخت 49 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به 45 پروژه صنعتی در استان اردبیل

   پرداخت 49 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به 45 پروژه صنعتی در استان اردبیل

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: از ابتدای امسال تاکنون 306 متقاضی برای دریافت تسهیلات رونق تولید در سامانه بهین‌یاب ثبت‌نام کردند که کمیته بررسی طرح‌ها 202 مورد از آنها را تایید کرده و به 45 پروژه 49 میلیارد تومان در بخش صنعت و به 60 طرح نیز 56 میلیارد تومان در بخش کشاورزی تسهیلات پرداخت شده است.

   به گزارش شاتا، سیدحامد عاملی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اردبیل با اعلام این خبر، افزود: بانک کشاورزی با پرداخت بیش از 527 میلیارد تومان تسهیلات به طرح‌های مختلف از ابتدای سال توانست رتبه دوم را در کشور به دست آورد که نظیر این اقدام را از سایر بانک‌ها نیز انتظار داریم.
   وی به مغایرت آمار نهایی با سامانه بهین‌یاب اشاره کرد و گفت: در حالی که به 105 مورد طرح صنعتی و کشاورزی تسهیلات پرداخت شده است اما در سامانه بهین‌یاب 73 مورد از این متقاضیان اطلاعاتشان ثبت شده است که امیدواریم در روزهای آینده تمامی اطلاعات 105 مورد طرح صنعتی و کشاورزی در سامانه به ثبت برسد.

   عاملی اضافه کرد: در حال حاضر با ثبت 73 مورد پرداخت تسهیلات به طرح‌ها، استان اردبیل در رفع موانع تولید رتبه 17 کشور را دارد اما قطعا با ثبت همه 105 مورد تسهیلات پرداختی به متقاضیان وضعیت ما در سطح کشور بهتر خواهد شد.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل ادامه داد: در مجموع بانک ملی در این مدت 13 مورد، ملت 4 مورد، سپه 6 مورد، صادرات 3 مورد، تجارت 8 مورد، کشاورزی 2 مورد، رفاه کارگران 5 مورد و صنعت و معدن 4 مورد به متقاضیان بخش صنعت تسهیلات پرداخت کرده اند.

   عاملی به معرفی 21 طرح در بخش صنعت به صندوق توسعه ملی در بهره‌مندی از تسهیلات این صندوق اشاره کرد و بیان داشت: قرار است برای این طرح‌ها از طریق صندوق توسعه ملی 411 میلیارد ریال تسهیلات ریالی و 510 میلیون دلار تسهیلات ارزی پرداخت شود تا زمینه اشتغال چهار هزار نفر فراهم آید.

   وی تصریح کرد: امیدواریم صندوق توسعه ملی هر چه سریعتر با پرداخت تسهیلات برای این طرح‌های کلان در استان اردبیل موافقت کرده و زمینه اشتغالزایی آنها فراهم آید.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
Page created in 2.2446930408478 seconds.
memoryUsage : 46448Kb