• رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد:

   یک هزار و 100 بافنده فرش استان کهکیلویه و بویر احمد تحت پوشش بیمه هستند/ پیش بینی صادرات فرش کهگیلویه و بویراحمد در سند توسعه صادرات استان

    یک هزار و 100 بافنده فرش استان کهکیلویه و بویر احمد تحت پوشش بیمه هستند/ پیش بینی صادرات فرش کهگیلویه و بویراحمد در سند توسعه صادرات استان

   رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه یک هزار و 100 بافنده فرش تحت پوشش بیمه هستند گفت: پیش بینی صادرات فرش کهگیلویه و بویراحمد در سند توسعه صادرات استان است.

   به گزارش شاتا،داریوش دیودیده رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد در نشست با فعالان حوزه فرش دستباف کهگیلویه و بویراحمد که با حضور حمید کارگر رییس مرکز ملی فرش ایران برگزار شد،گفت: 3هزار و 200 بافنده فرش در استان فعالیت می کنند که یک هزار و 100نفر از این افراد بیمه شده اند.

   رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: کارگاه های قالی بافی در سطح استان 13 کارگاه و متوسط بافت سالانه فرش 3 هزار متر مربع و گبه 18 هزارمترمربع است که 180مورد اموزش به بافی صورت گرفت و 485مورد گواهی صادر شد.

   وی به برنامه این سازمان برای سال اینده اشاره کرد وافزود: ساماندهی کارگاه متمرکز و نیمه متمرکز قالی بافی با اشتغال 1800نفر و ایجاد کارگاه های رنگرزی از برنامه های سال اینده است.

   دیودیده با اشاره به تدوین سند توسعه صادرات استان کهگیلویه و بویراحمدگفت: باتدوین این سند به دنبال تنوع در صادرات محصولات استان هستیم که در حال حاضر محصولات صادراتی استان در بخش صنعت است.

   وی اضافه کرد:جایگاه دست بافت های استان در صادرات دیده شده و اعداد و ارقامی برای صادرات در زمینه فرش دیده شده است.این مسئول در پایان تصریح کرد:با توجه با سابقه این استان در دامپروری و وجود 800هزار راس گوسفند در بخش های عشایری ،روستایی و کارگاه های صنعتی،این استان توانایی بالقوه ای دارد که پشم این گوسفندان در مسیر توسعه و رشد فرش قرار گیرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
Page created in 2.0755000114441 seconds.
memoryUsage : 46446Kb