• رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان اعلام کرد:

   افزایش 28 و 26 درصدی وزن و ارزش صادرات استان سمنان از ابتدای سال تاکنون

   افزایش 28 و 26 درصدی وزن و ارزش صادرات استان سمنان از ابتدای سال تاکنون

   رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان از افزایش 28 درصدی وزن و ۲۶ درصدی ارزش صادرات این استان از ابتدای سال تاکنون خبر داد.

   به گزارش شاتا، بهروز اسودی در چهارمین جلسه کار گروه توسعه صادرات استان گفت: در هشت ماهه سال ۱۴ هزار و ۶۰۰ تن کالا از گمرک استان ترخیص شده که ارزش دلاری آن بیش از ۴۲ میلیون دلار بوده است.

   وی عمده کالاهای وارداتی را شامل ماشین آلات خط تولید و اجزا و قطعات آن‌ها و مواد اولیه کارخانجات دانست و افزود: این محصولات از ۲۲ کشور جهان به گمرک استان وارد شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی ۱۲ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

   اسودی به افزایش صادرات استان از ابتدای سال تاکنون اشاره و تصریح کرد: در هشت ماهه سال ۹۶ ۲۸۱هزار و ۴۲۹ تن کالا از گمرک استان صادر شده است که ارزش دلاری آن به بیش از ۱۱۹ میلیون دلار می رسد.

   رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان با بیان اینکه متوسط ارزش دلاری هرتن کالای صادراتی ۴۲۳ دلار است ، ابراز کرد: کالاهای استان به ۳۷ کشور جهان صادر می شود که در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته از نظر وزنی ۲۸ درصد و از نظر ارزشی ۲۶ درصد افزایش داشته است.

   اسودی در پایان با ارایه گزارشی از برش استانی پروژه اقتصاد مقاومتی بر تقویت و توانمندسازی و توسعه بنگاه های خرد ، کوچک و متوسط استان با هدف افزایش صادرات غیر نفتی تاکید کرد.

   گفتنی است که چهارمین نشست اعضای کارگروه توسعه صادرات استان سمنان به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و با حضور معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و اعضای کارگروه در سالن غدیر استانداری تشکیل شد.

   در این نشست در خصوص برگزاری مراسم بزرگداشت روز ملی صادرات در استان تبادل نظر و تصمیم گیری شد.

   تبادل نظر حول رویه های اجرایی و زودبازده مدیریت صادرات کالاهای واحدهای تولیدی فاقد سابقه صادرات ر استان از دیگر دستور کار این جلسه بود.

   در این نشست تیم اقتصادی استان در راستای سفر به استان عراق و تفاهم نامه های منعقده میان دو استان سمنان و نجف اشرف گزارشی ارایه شد.

   اجماع نظر اعضای کارگروه درخصوص پیشبرد پروژه ایجاد پایانه صادراتی در استان آخرین دستور کار چهارمین نشست اعضای کارگروه توسعه صادرات استان بود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
Page created in 2.6936311721802 seconds.
memoryUsage : 46447Kb