• کارآفرینان نباید پشت درهای بسته اداری بمانند/ قوانین، کافی و مناسب است باید در اجرا دقیق باشیم

   رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در تبریز :

   کارآفرینان نباید پشت درهای بسته اداری بمانند/ قوانین، کافی و مناسب است باید در اجرا دقیق باشیم

   کارآفرینان نباید پشت درهای بسته اداری بمانند/ قوانین، کافی و مناسب است باید در اجرا دقیق باشیم

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با اشاره به اینکه همه ساله برای صنعت‌گران جشن می‌گیریم، گفت: ما باید برای کارآفرینان شأن ویژه قایل شویم تا برای اقدام خود پشت درهای اداری نمانند.

   به گزارش شاتا، محمود نوابی در سومین همایش تجلیل از حامیان حقوق مصرف‌کنندگان استان آذربایجان شرقی بیان کرد: بنا داریم در سال‌های آینده به دنبال برترین‌ها باشیم حتی برنامه‌ داریم تا افرادی که از مصرف‌کننده حمایت نمی‌کنند را معرفی کنیم.

   وی افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری، تولیدکننده و مصرف‌کننده لازم و ملزوم هم بوده و مصرف‌کننده باید مطالبه‌گر و انتقادگر باشد ولی دست از حمایت تولید نباید کشید.

   نوابی با اشاره به اینکه همه ساله ما جشن صنعت‌گران را داریم، گفت: شکل کار در کشور متفاوت است به طوریکه اگر در سایر کشورها انبار منسوخ شده ولی ما افتتاح می‌کنیم و این ناشی از این است که جیب بنگلادشی ولی پُز لس‌آنجلسی داریم.

   رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ادامه داد: ما با این ارزیابی‌ها بنگاه‌های اقتصادی برتر برای حمایت را به مصرف‌کننده معرفی می‌کنیم تا مردم به این سمت حمایت از تولید داخلی بروند.

   نوابی بیان کرد: در حوزه جمع‌آوری قاچاق عملکرد خوبی داشته‌ایم به طوریکه در سطح عرضه توانسته‌ایم موفق ظاهر شویم زیرا اعتقاد داریم به فرموده مقام معظم رهبری هر جا که قاچاق کشف شد باید آن را آتش زد.

   وی گفت: وقتی کالایی در کشور موجود است چرا باید از خارج قاچاق شود، طبق امر رهبری نباید تعللی در انهدام کالای قاچاق داشته و منتظر پروسه طولانی باشیم .

   رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با اشاره به اینکه در هفدهمین همایش برترین‌ها، ۲۵ برابر در حوزه متقاضیان رشد داشته و در حوزه منتخبان نیز این رشد ۲۲ برابر بود، افزود: البته در استان‌ها نیز همین‌گونه روند رشد را داشته‌ایم.

   نوابی یادآور شد: البته همایش حقوق مصرف‌کننده به صورت داوطلبی بوده و اگر اعتبار در دست داشتم ارزیابی همه واحدهای تولیدی را اجباری می‌کردم.

   وی با تاکید به اینکه نباید به سمت مصرف‌گرایی برویم، گفت: ما باید بازارهای زیادی را ببینیم اما باید اذعان کرد با تکمیل زنجیره‌های تولید، این اتفاق خواهد افتاد.

   رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان بیان کرد: ماده ۶ قانون حمایت از مصرف‌کننده مورد غفلت بوده که با اهتمام وزیر و استانداران در سراسر کشور، دستگاه‌های برتر باید رنکینگ و رتبه خود را اعلام کنند تا با شفافیت، فرآیند کار مشخص شود و تکریم ارباب رجوع نیز انجام گیرد.

   نوابی ادامه داد: وقتی اقدامات مردمی امام جمعه محبوب تبریز در سراسر ایران نمود پیدا کرد،صحبتی با ایشان داشتم، گفتند که ما طبق فرمایش حضرت آقا باید کار خودمان را بکنیم، کار خاصی نیست که تشکر لازم داشته باشد.

   وی افرود: البته امام جمعه تبریز حرف درستی گفتند چرا که متاسفانه فاصله‌ای بین مردم و مسوولان ایجاد شده که همه فکر می‌کنیم امام جمعه تبریز کار خاصی می‌کند در حالی که درخواست مقام معظم رهبری و اصل انقلاب همین رفتارهاست.

   نوابی ادامه داد: کاش رفتار امام جمعه تبریز در سراسر ایران اجرایی شود زیرا همه شاهد استقبال جوانان از این رفتار بودیم.

   وی با اشاره به اینکه حقوق مصرف‌کننده تنها مختص قیمت چهار تا پرتقال، سیب و پفک نیست بلکه دیر آمدن یک مسوول به سخنرانی و یا استاد سر کلاس هم حقوق مصرف‌کننده است، افزود: اگر سرمایه‌گذار را تحویل نگیریم و سنگ‌انداری کنیم موجبات فرار آنها را ایجاد کرده‌ایم.

   رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان توضیح داد: البته سرمایه‌دار و سرمایه‌گذار دو مقوله جدا هستند به طوریکه سرمایه‌دار بازار را خراب می‌کند ولی سرمایه‌گذار افراد شریفی هستند که رونق اقتصادی به همراه دارند.

   نوابی یادآور شد: ما باید برای کارآفرینان شأن ویژه قایل شویم تا برای اقدام خود پشت درهای اداری نمانند.

   تبلیغات رسانه ملی اغواکننده است

   وی گفت: متاسفانه رسانه ملی تبلیغات اغوا‌کننده دارد، آیا واقعاً روغن نباتی باعث شادی می‌شود که در این تبلیغات‌ها می‌بینیم و آیا شکل زندگی این‌گونه است که یخچال باز می‌شود و انواع آب‌میوه و کیک و غذاهای متنوع وجود دارد؟

   نوابی در ادامه از ایجاد شبکه ایران کالا تشکر کرد و گفت: این کانال رایگان در اختیار کارآفرینان خواهد بود.

   معاون وزیر صنعت و معدن با بیان اینکه مردم به سمت مسابقات جایزه‌ای تمایل دارند به طوریکه اگر بخواهیم مردم به انتخاب‌های واحدهای تولیدی نظر بدهند، کسی توجه نمی‌کند، افزود: در مقابل این بی‌توجهی اگر اعلام کنند آبی یا قرمز و یا هر موضوعات دیگر با اینکه می‌دانند جایزه‌ای در کار نیست ولی شرکت می‌کنند.

   نوابی گفت: ما قانون کم نداریم، فقط باید اجرای قانون شود و به اصلاح قانون احتیاجی نیست.

   وی تصریح کرد: چرا باید در آستانه ماه‌ محرم و سال جدید کالا گران شود در حالی که نظارت بر بازار در همه دنیا جدی است ما در این زمینه نیز نقص داریم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: