• تقدیر وزارت صنعت، معدن و تجارت از عملکرد مثبت 10 ماهه صادرات سیب آذربایجان‎غربی

   تقدیر وزارت صنعت، معدن و تجارت از عملکرد مثبت 10 ماهه صادرات سیب آذربایجان‎غربی

   معاون توسعه صادرات کالا و خدمات وزارت صنعت، معدن و تجارت، از سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی به لحاظ عملکرد مثبت 10 ماهه صادرات سیب تقدیر کرد.

   به گزارش شاتا، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی با اعلام این مطلب، بیان کرد: رکورد پنج ساله صادرات سیب از لحاظ وزنی و ارزش دلاری در آذربایجان‌غربی شکسته شد و این مهم با انجام چند عامل به دست آمد.

   جعفرصادق اسکندری تصریح کرد: در این ارتباط، برگزاری میز سیب کشوری در اول آبان در استان و اعزام چهار هیأت تجاری برای بازاریابی محصولات کشاورزی به ویژه سیب درختی به کشورهای آذربایجان، افغانستان، پاکستان و ترکیه از جمله عوامل افزایش صادرات سیب استان در پنج ساله گذشته بود.
   وی افزود: علاوه بر آن تمامی موانع و مشکلاتی که در راستای صادرات سیب درختی اعم از شاخص‌های بسته‌بندی، موانع گمرکی صادراتی و نیز تعرفه‌های ترجیحی با کشورهای مصرف کننده سیب بود، بررسی شده و اقدامات مناسب انجام شد.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی بیان کرد: بنابراین بسیاری از مشکلات سیب از تولید تا صادرات پیگیری شده و خوشبختانه به نتیجه مورد نیاز نایل شد.

   اسکندری گفت: امسال صادرات سیب درختی از لحاظ وزنی 143 هزار و 377 تن به ارزش دلاری 68 میلیون 708 هزار و 758 دلار بوده که بیش‌تر به کشورهای افغانستان، پاکستان، ترکمنستان و عراق صادر شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: