• "پویش آری به تولید ملی" سراسری شود/ با تولید کالای با کیفیت، قدرت انتخاب مردم را برای خرید کالای ایرانی بالا ببریم/ ایجاد خوشه‌های صنعتی را جدی بگیریم

   محمد شریعتمداری در بازدید از فروشگاه‌های عرضه پوشاک ایرانی :

   "پویش آری به تولید ملی" سراسری شود/ با تولید کالای با کیفیت، قدرت انتخاب مردم را برای خرید کالای ایرانی بالا ببریم/ ایجاد خوشه‌های صنعتی را جدی بگیریم

   "پویش آری به تولید ملی" سراسری شود/ با تولید کالای با کیفیت، قدرت انتخاب مردم را برای خرید کالای ایرانی بالا ببریم/ ایجاد خوشه‌های صنعتی را جدی بگیریم

   وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر اینکه باید با تولید کالای با کیفیت، قدرت انتخاب مردم را برای خرید کالای ایرانی بالا ببریم، گفت: "پویش آری به تولید ملی" کار با ارزشی است که شکل گرفته و باید به یک کار ملی در سراسر کشور تبدیل شود .

   به گزارش شاتا، محمد شریعتمداری در حاشیه بازدید از چند فروشگاه عرضه پوشاک ایرانی در سطح شهر تهران که در راستای حمایت از پویش "آری به تولید ملی" انجام شد، در گفتگو با خبرنگاران افزود: فروشگاهای عرضه اختصاصی کالای ایرانی با ابتکارمجموعه اصناف کشور و دولت برای اولین بار در تهران راه‌اندازی شده اند که باید به تدریج در شهرهای دیگر نیز به اجرا درآیند تا استفاده از محصولات ایرانی یک "ارزش" محسوب شود.
   وی با بیان اینکه برای حمایت از تولید داخلی باید ابتدا شرایطی فراهم شود تا قدرت انتخاب مردم بالا برود، تصریح کرد: امروز در شرایطی قرار داریم که بسیاری از تولیدات ایرانی نه تنها در سطح ملی بلکه در سطح بین المللی مایه افتخار هستند. در حوزه تولید و طراحی پوشاک برخی ایرانی‌ها حرف اول را در بسیاری از شرکت‌های معتبر خارجی میزنند.
   شریعتمداری با تأکید بر ضرورت نوسازی ماشین آلات تولید، گفت: علاوه بر این مهم با اصلاح روش‌های تولید متناسب با سلیقه مردم ایران و دنیا در مسیر حرکت به سمت کالای با کیفیت ایرانی را قدم برداریم.
   وزیر صنعت، معدن و تجارت با یادآوری اینکه محصولات ایرانی در بسیاری از کشورها از جمله کشورهای همسایه شناخته شده هستند، اضافه کرد: حتی در یک دوره ای مارک و نشان محصولات ایرانی را در کشورهای اروپایی تقلید می کردند و با آن‌ها محصولات خود را به فروش می‌رساندند. البته الان نیز برخی محصولات ایرانی مانند زعفران را برخی کشورها به نام خودشان عرضه می کنند که در مجامع بین المللی این موضوعات را باید پیگیری کنیم.
   ایجاد خوشه های صنعتی جدی گرفته شود
   شریعتمداری با تأکید بر اینکه برای حمایت از تولید داخل به صورت موازی باید کارهای مختلفی انجام شود، افزود: ایجاد خوشه های صنعتی باید جدی گرفته شود. سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی و مجموعه اتاق‌های اصناف سراسر کشور کار تشکیل خوشه های صنعتی را در حوزه پوشاک برای در کنارهم قرار گرفتن واحدهای تولیدی مختلف دنبال کنند.
   وی با بیان اینکه برای نوسازی ماشین آلات تولید محصولات نیز باید قدم‌های اساسی برداریم، گفت: برای تحقق این هدف در بودجه سال 97 به صورت امید بخشی منابعی برای یارانه سود تسهیلات اعطایی برای تولیدکنندگان سراسر کشور در نظر گرفته شده است.

   وزیر صنعت، معدن و تجارت تبلیغات را نیز یک کار موثر دانست و یادآور شد: صدا و سیما می تواند نقش اساسی ایفا کند. تشکیل شبکه ایران کالا باعث تقدیر است اما تبلیغ کالای ایرانی در شبکه‌های دیگر صدا و سیما با نرخ های ترجیحی و هزینه های متناسب نیز کار خوبی است. از سوی دیگر استفاده از فضای مجازی برای تبلیغات کار موثری است که آغاز شده است. همچنین "پویش آری به تولید ملی" کار با ارزشی است که شکل گرفته و باید به یک کار ملی در سراسر کشور تبدیل شود.
   شریعتمداری با تأکید بر سامان دادن به مدیریت واردات، تصریح کرد: سهمیه ای برای کل مناطق آزاد تجاری اعمال شد که بیش از آن نتوانند محصولات خارجی عرضه کنند و جلوگیری از ورود قاچاق محصولات خارجی به بازار ایران باید در دستور کار قرار بگیرد.
   وی با بیان اینکه اگر بخواهیم با حمایت تعرفه ای از تولید داخل حمایت کنیم قاچاق از مرزها نیز باید کنترل شود، افزود: اگر تعرفه را بالا ببریم و ریسک قاچاقچی پایین آید سیاست ما در مدیریت واردات خدشه دار خواهد شد.
   وزیر صنعـت، معدن و تجارت در پایان با بیان اینکه بسیاری از محصولات ایرانی توسط مردم مورد استفاده قرار می‌گیرند، گفت: ارزش تولیدات صنعتی ایران در ۹ماهه امسال ٩٧٠ هزار میلیارد تومان بود که ارزش تولیدات منسوجات حدود ١٣٣٠ میلیارد تومان و پوشاک حدود ٩٧٠ میلیارد تومان وکیف وکفش وچرم حدود ١١٧٠ تومان است.
   گفتنی است که محمد شریعتمداری امروز (چهارشنبه) در راستای حمایت از پویش "آری به تولید ملی" از چند فروشگاه عرضه پوشاک ایرانی در سطح شهر تهران بازدید به فروشندگان و خریداران گل اهدا کرد. وی در این بازدیدها که در فضایی صمیمی برگزار شد به تولیدکتنندگان نشان "پویش آری به تولید ملی" اهدا کرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: