• کمبود آب در کشور یک ابر چالش است

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

   کمبود آب در کشور یک ابر چالش است

   کمبود آب در کشور یک ابر چالش است

   معاون آموزش،پژوهش و فناوری وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: کمبود آب در کشور یک ابر چالش است و باید مشکلات ناشی از آن را جدی گرفت.

   به گزارش شاتا، برات قبادیان روز شنبه در دیدار با استاندار قزوین افزود: امروزه توسعه صنعت و کشاورزی به میزان منابع آبی یک منطقه وابسته است و نمی توان نقش مهم و موثر این دو را نادیده گرفت.
   وی اظهار کرد: تغییر اقلیم و مشکلات خشکسالی در کشور بسیار جدی است به گونه ای که بسیاری از رودهای کشور که در گذشته نه چندان دور خروشان بوده اند امروز خشک و یا کم آب شده اند.
   وی افزود: نباید نسبت به انتقاد سازنده و دلسوزانه که برای رفع مشکلات کشور مطرح می شود جبهه گرفت بلکه باید این نوع انتقاد را سازنده و عین صواب دانست.
   وی ادامه داد:امروزه توسعه کشور بدون استثنا به مشارکت همه مردم از زن و مرد وابسته است و می توان گفت پیشرفته ترین سرزمین ها؛ کشورهایی هستند که در آنها زن و مرد در کنار هم برای اعتلای اقتصادی کشورشان فعالیت می کنند.
   قبادیان گفت:با توجه به نقش موثر بانوان در جامعه نمی توان 50 درصد جامعه که بانوان هستند را نادیده گرفت و آنها را از فعالیت در چرخه اقتصادی باز داشت.
   استاندار قزوین نیز در این دیدار گفت:امروزه نقش صنعت در توسعه یک منطقه و استان بسیار مهم است و بدون صنعت؛ کشاورزی و دامداری نیز ممکن نیست.
   عبدالمحمد زاهدی افزود:متاسفانه ناآکاهی مردم در برخی نقاط موجب می شود که نسبت به توسعه صنعت و حتی صادارت محصولات دیدگاه خوبی نداشته باشند و باید با آگاهی سازی نسبت به ضرورت توسعه صنعت و افزایش صادرات اقدام کرد.
   استان قزوین دارای سه هزار و 500 واحد تولیدی است که تعدادی از آنها در15 شهرک، ناحیه صنعتی و یک شهر صنعتی فعالیت دارند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: