• نظارت و بازرسی از 2 هزارواحد صنفی در آذربایجان‌غربی

    نظارت و بازرسی از 2 هزارواحد صنفی در آذربایجان‌غربی

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: در بازه زمانی 17 شهریور تا 23 شهریور امسال، تعداد 2 هزار و 457 مورد بازرسی در استان صورت گرفته است.

   به گزارش شاتا، جعفرصادق اسکندری با اشاره به اینکه در بازه زمانی 17 شهریور تا 23 شهریور امسال، تعداد 2 هزار و 457 مورد بازرسی در استان صورت گرفته است، اظهار کرد: در این زمینه 126 پرونده تشکیل با 135 نوع تخلف کشف شد و ارزش ریالی پرونده‌ها بیش از 4 میلیارد و 686 میلیون ریال بوده و به اداره کل تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

   وی تصریح کرد: با مقایسه عملکرد فوق نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب 2 درصد افزایش در بازرسی ها، 40 درصد افزایش در تشکیل پرونده و 2 هزار و 645 درصد افزایش در ارزش ریالی پرونده ها بوده است .

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی بیان کرد: عمده ارزش ریالی پرونده ها برحسب نوع کالا به ترتیب مربوط به ارز دولتی، موز، برنج، لاستیک وروغن موتور، لوازم خانگی و سیمان وآهن الات و بقیه سایر واحدها می باشد.

   وی افزود: عمده ارزش ریالی پرونده های متشکله برحسب نوع واحد به ترتیب مربوط به دریافت کنندگان اشخاص حقیقی و حقوقی ارز دولتی، احتکار و گرانفروشی انبارها را شامل می شود.

   اسکندری گفت: عمده پرونده های متشکله کالایی به ترتیب مربوط انواع نان، میوه وتره بار، لوازم خانگی، پوشاک، گوشت مرغ و قرمز، حبوبات، برنج، ارز دولتی و... می باشد.

   وی با اشاره به اینکه در مدت زمان مذکور تعداد 102 مورد شکایات قابل پیگیری اخذ شده است، افزود: از مجموع شکایات دریافتی 75 مورد به صورت تلفنی، 23 مورد به صورت حضوری، 4 مورد به صورت کتبی و تعداد 55 مورد نیز گزارش ناظران افتخاری دریافت بوده است.

   اسکندری تصریح کرد: از مجموع شکایات قابل پیگیری 16 مورد متخلف، 27 مورد غیر متخلف و 59 مورد نیز در مرحله بررسی است.

   وی با اشاره به فراوانی شکایات اخذ شده کالایی اظهار کرد: براساس گزارش دریافتی ، تعداد 85 مورد (83 درصد) گزارش ها کالایی و تعداد 17 مورد (17 درصد) خدماتی می باشد.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی با اشاره به رصد وپایش مستمرمیزان موجودی انبار وسردخانه های استان گفت: تعداد 40 واحد انبار جدید در هفته اخیراً شناسایی و جمعاً 1288 واحد انبار و سردخانه کالاهای اساسی در سامانه استان ثبت شده و بصورت ماهانه میزان موجودی آنها در سامانه پایگاه ذخیره سازی کشور ثبت و رصد می گردد.

   وی بیان کرد: تعداد 2352 مورد بازرسی توسط کارشناسان از اول سالجاری صورت گرفته و تعداد 35 واحد انبار از اول سال تا به امروز منجر به تشکیل پرونده به ارزش 308 میلیارد ریال باعنوان احتکار، عدم اعلام موجودی و... شده و جهت رسیدگی نهایی پرونده ها به اداره کل تعزیرات حکومتی ارسال شده اند.

   اسکندری افزود: پرونده های متشکله از واحدهای انبار مربوط به کالاهای، برنج، شکر، روغن موتور، لاستیک خودرو ، انواع شوینده ها، تخم مرغ، ماکارونی، پکیج، لوازم خانگی و ...می باشند..

   .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: