• فعالیت بیش از 9700 بافنده فرش دستباف در استان سمنان

   فعالیت بیش از 9700 بافنده فرش دستباف در استان سمنان

   معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان از فعالیت بیش از 9700 بافنده فرش دستباف در استان سمنان خبر داد.

   به گزارش شاتا حمیدرضا مداح با بیان اینکه تعداد 9740 بافنده فعال و 7 مجتمع قالیبافی در استان وجود دارد، گفت این تعداد بافنده فرش زیر نظر شرکت تعاونی های شهری و روستایی فعالیت می کنند که از این تعداد 810 نفر در شش ماهه سالجاری شناسایی و مجوز قالی بافی صادر شده است.

   وی تعداد کارگاه های قالی بافی فعال در حوزه فرش استان سمنان را 32 مورد اعلام کرد و افزود: تعداد 15 کارگاه به صورت متمرکز و 17 کارگاه نیز به صورت غیرمتمرکز به تولید قالی ، قالیچه و تابلو فرش مشغول هستند.

   معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان در ادامه افزود در شش ماهه ابتدایی سال جاری تعداد یک هزار و یکصد مورد بازرسی از قالیبافان و حرفه های مرتبط بیمه شده استان سمنان صورت پذیرفته است.

   وی یادآور شد، این بازرسی ها به منظور اطمینان از استمرار اشتغال قالیبافان و همچنین به جهت جلوگیری از تضییع حقوق مشمولین واقعی بیمه مذکور و معافیت حق بیمه سهم کارفرما انجام میگیرد .

   مداح در ادامه اذعان داشت در این مدت تعداد 39 اخطار به مشمولین غیرفعال و تعداد 18 اخطار نیز به مشمولین نیمه فعال متقاضی جهت اخذ بیمه قالیبافان صادر شده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: