• عضو کمسیون صنایع مطرح‌کرد: تسریع درتامین مایجتاج اولیه تولیدکنندگان با ایجاد خط ویژه گمرکی

   عضو کمسیون صنایع مطرح‌کرد: تسریع درتامین مایجتاج اولیه تولیدکنندگان با ایجاد خط ویژه گمرکی

   عضو کمسیون صنایع مطرح‌کرد: تسریع درتامین مایجتاج اولیه تولیدکنندگان با ایجاد خط ویژه گمرکی

   عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر لزوم تامین مایحتاج اولیه تولیدکنندگان ایجاد خط ویژه گمرکی در این زمینه را در راستای تحقق این هدف دانست و بر لزوم اجرای این طرح و همکاری گمرک در راستای اجرای آن با وزارت صمت تاکید‌کرد.

   محمدرضا نجفی در ادامه به شاتا گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان متولی تامین مایحتاج مورد نیاز مردم متهد است مواد اولیه بنگاه‌های تولیدی را تامین کند و گمرک نیز به عنوان نهاد اجرایی این امر لازم است با وزارت صمت در این حوزه همکاری کند.

   وی در همین مورد اضافه کرد: در راستای اجرای این طرح لازم است تامین مواد اولیه به گونه‌ای برنامه‌ریزی و تدبیر شود که در همه امور و شئونات با توجه به مسئولیت تنظیم بازار و با همه پیش‌بینی‌ها از فراز و فرود متغیرهای مربوط هماهنگ باشد.

   نجفی تاکید کرد: همچنین برنامه‌ریزی‌های این حوزه باید با توجه به نسبت عرضه و تقاضا مدیریت شده و تمام تغییرات محیطی و غیرمحیطی در این زمینه مورد توجه واقع شوند و در همین راستا مایحتاج ضروری مردم و همه کنشگرانی که در کشور به نوعی باید خدمت‌رسانی کنند و همه تولید کنندگان اعم از کالا و خدمت فراهم شود تا به وظایفشان نسبت به مشتریان خود کمک کنند.

   عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه خط ویژه گمرکی در راستای تحقق این اهداف است اضافه کرد: زنجیره تامین مواد اولیه باید به گونه‌ای تنظیم شود که با تمام مناسبات محیطی هماهنگ بوده و هیچ خللی در نیازهای مردم و خدمت رسانی ایجاد نشود.

   ضرورت اجرای تفکر استراتژیک و راهبردی برای توسعه تولید

   محمدرضا نجفی در ادامه قدم برداشتن در راستای هم‌اندیشی با بخش خصوصی را مسیر درستی دانست و گفت: این اقدام با توجه به نیاز اقتصاد کشور خصوصا بخش صنعت به همفکری و استفاده از نظرات بخش خصوصی قابل تقدیر و تشویق است.

   عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان این نکته اضافه کرد: در همین راستا لازم است تاکید بر التزام به محتوا بوده و خروجی و دستاوردهای این سازوکارها مورد پیگیری قرار گیرد.

   وی با تاکید برتقش بخش خصوصی در اقتصاد کشور توضیح داد: با اینکه حدود 80 درصد اقتصاد کشور ما به صورت دولتی و شبه دولتی اداره می‌شود و حداکثر 20درصد اقتصاد ما را بخش خصوصی به عهده‌ گرفته است اما به هر ترتیب بهبود فضای کسب و کار و مناسب شدن ظرفیت‌های تولید و توسعه ظرفیت‌های تولید بخش مهمی از آن نیازمند داشتن یک تفکر استراتژیک و راهبردی است.

   نجفی در ادامه با اشاره به اهمیت وجود نقشه راه در تصمیم‌گیری‌های اقتصادی کشور افزود: وجود راهبرد‌های کارآمد و مهندسی شده متناسب با شرایط محیطی و نگاه به بخش خصوصی در حوزه‌های مختلف اقتصادی و خصوصا حوزه صنعت گام مثبتی در این زمینه محسوب شده و در بهبود این فضا بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

   عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر الزام محتوا‌محوری در عمل به این تقشه راه گفت: باید توجه داشت در این مسیر فرصت‌سوزی و زمان‌سوزی صورت نگیرد و با طراحی نادرست این ابزارها آنها را صرفا به وسایل ویترینی تبدیل خواهیم کرد،‌همان‌طور که پیش از این نیز چنین سازوکارهایی وجود داشته‌است.

   وی در ادامه با ابراز امیدواری برای اجرای هدفمند این اتاق فکر تخصصی افزود: در این حوزه نکته مهم و اساسی شنیده شدن، فهمیدن و پایبندی به لوازم این فهم ناشی از این گفت و گوهاست که امید داریم در این اقدام وزارت صنعت مورد توجه قرار گیرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: