• در ستاد تسهیل‌چهارمحال و بختیاری تصویب شد؛

   پرداخت 879 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای صنعتی

   پرداخت 879 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای صنعتی

   رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان گفت: اعضای کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید چهارمحال و بختیاری با پرداخت 879 میلیارد ریال تسهیلات برای تثبیت 491 شغل و ایجاد 138 شغل جدید در بخش صنعت استان موافقت کردند.

   به گزارش شاتا ، سید نعیم امامی افزود:نیمه نخست سال جاری ستاد تسهیل و رفع موانع تولید چهارمحال و بختیاری 105 مصوبه داشت که 80 مصوبه آن اجرایی شده است.
   وی گفت:25 مصوبه باقیمانده ستاد تسهیل و رفع موانع تولید چهارمحال و بختیاری نیز در دست اقدام است و بزودی اجرایی خواهد شد.
   امامی گفت: در این ارزیابی اصفهان با 94.5 درصد اول و تهران با 74.8 درصد ، در اجرای مصوبات ستاد، سوم شد.
   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری همچنین گفت: وضعیت 4 واحد صنعتی و 2 طرح کشاورزی بررسی و نسبت به رفع مشکلات آنان تصمیم گیری شد.

   تمدید وام، بخشودگی جرایم، استمهال بدهی و تقسیط مجدد تسهیلات بانکی و بدهی های تامین اجتماعی از مهمترین مشکلات طرح های تولیدی صنعتی و کشاورزی چهارمحال و بختیاری است.
   نرخ بیکاری چهارمحال و بختیاری در بهار امسال از سوی مرکز آمار ایران 22.8 درصد اعلام شده بود.

   استاندار چهارمحال وبختیاری نیز در این نشست گفت:با تلاش تمامی مجموعه استان نرخ بیکاری در تابستان امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته نزدیک به 5 درصدکاهش یافته است.

   اقبال عباسی درکارگروه ستاد تسهیل ورفع موانع تولیداستان افزود:نرخ بیکاری استان در تابستان سال گذشته 18 درصد و در تابستان امسال 13.9 درصد از سوی مرکز آمار ایران اعلام شد.
   وی گفت:امسال سهم استان از تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری کشور 3 هزار و 140 میلیارد ریال و از محل مشاغل خانگی 175 میلیارد ریال بوده، که بیشترین میزان در بین استان های دیگر است.
   وی گفت:از ابتدای امسال تاکنون حداقل 15 مقام ملی در سطح معاون رئیس جمهوری، وزیر، معاون وزیر و رئیس سازمان های کشوری به چهارمحال و بختیاری سفر کرده اند و تمامی این سفرها مصوبات مطلوبی برای توسعه استان داشته اند.
   عباسی تاکید کرد: برگزاری نشست های مرتبط با کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید چهارمحال و بختیاری در کارخانه ها و واحدهای تولیدی دارای مشکل، از مهمترین اقدامات مسئولان در راستای ارج نهادن به بخش خصوصی و رونق تولید است

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: