• افزایش صادرات کالاهای ایرانی به قزاقستان

   افزایش صادرات کالاهای ایرانی به قزاقستان

   افزایش صادرات کالاهای ایرانی به قزاقستان

   رایزن بازرگانی ایران در قزاقستان گفت: علیرغم ممنوعیت صادرات برخی کالاها، با صدور بیش از 300 قلم کالا به قزاقستان، صادرات ایران در 6 ماهه97 نسبت به مدت مشابه سال گذشته 3/8 درصد رشد داشته و طی این مدت، تراز تجاری مثبت 19 میلیون دلار به سود ایران است.

   به گزارش شاتا، آنه دردی ایرانپناه، با اشاره به اینکه قزاقستان یکی از 20 کشور هدف صادراتی جمهوری اسلامی ایران در منطقه آسیایی مرکزی است، گفت: قزاقستان یکی از کشورهای مهم تولید و صادرکننده نفت، محصولات معدنی و کشاورزی در منطقه آسیای مرکزی و جهان بوده که دارای اقتصاد نسبتاٌ آزاد، وارداتی و پر مصرف است.

   وی ضمن بیان اهمیت حفظ بازارهای صادراتی در شرایط کنونی، افزود: با توجه به ممنوعیت صادرات برخی کالاها، بیش از 300 قلم کالای ایرانی به قزاقستان صادر شده و در 6 ماهه97 نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد رشد 3/8 درصدی و تراز تجاری مثبت 19 میلیون دلار به سود ایران بوده ایم.

   گفتنی است، نتیجه بررسی‌های تجارت دو کشور، نشان دهنده برتری متوسط قیمت صادرات بر متوسط قیمت واردات ایران از قزاقستان است که این شاخص بیانگر ارزش افزوده بالای کالاهای صادراتی کشورمان نسبت به کالاهای وارداتی از قزاقستان است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: