• معاون سازمان صمت استان گلستان اعلام‌کرد:

   جمع آوری محصولات آرایشی و بهداشتی غیر مجاز

   جمع آوری محصولات آرایشی و بهداشتی غیر مجاز

   معاون بازرسی، نظارت و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت،معدن و تجارت استان گلستان گفت: کلیه محصولات آرایشی و بهداشتی غیر مجاز از سطح مراکز عرضه جمع آوری میگردند.

   به گزارش شاتا ،علی اصغر اصغری ضمن بیان مطلب فوق گفت: با توجه به افزایش ورود کالاهای خارجی در سطح بازار بخصوص در زمینه های آرایشی و بهداشتی داشتن برچسب اصالت کالا و نشان استاندارد بر روی اجناس از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

   وی در خصوص قابلیت استفاده از فرآورده های غیر مجاز آرایشی و بهداشتی گفت: بر اساس بررسی های بعمل آمده توسط سازمان غذا و دارو با توجه به عدم واردات رسمی محصولات مورد نظر و نداشتن پروانه بهداشتی ورود از وزارت بهداشت و همچنین عدم وجود شواهدی مبنی بر اصالت و سلامت کالا هرگونه خرید و فروش کرم پودر mat comfort ، رژ گونه taracotta blush ، پالت رژ گونه 12 رنگ cheek blush، رژ لب جامد matte lipsick ، رژ لب جامد long wearning ، رژ گونه matte long lasting blusher ، کرم پودر dualbalancing foundation spf 15 grim fond ، پالت سایه چشم12 رنگ matte color eye shadow ، کرم پودر با دوامspf 25 mineral foundation ، غیر مجاز بوده و مجوز مصرف انسانی ندارد و در صورت مشاهده در مراکز عرضه ضمن جمع آوری محصولات برابرقانون با متخلفین برخورد خواهد شد.

   اصغری همچنین نداشتن برچسب اصالت و سلامت معتبر، نداشتن برچسب فارسی نویس، مشخص نبودن منبع و ماًخذ ساخت محصول و نداشتن تاریخ تولید و انقضاء را از جمله عوامل غیر استاندارد و غیر مجاز بودن محصولات دانست.

   این مقام مسئول در ادامه از تمامی وارد کنندگان و عرضه کنندگان این محصولات خواست تا با رعایت طرح نظام ردیابی، رهگیری و کنترل اصالت و سلامت محصولات وارداتی (الصاق برچسب و سلامت)از ورود محصولات غیر مجاز جلوگیری نموده و از فروش هر گونه محصولات غیر استاندارد خودداری نمایند.

   معاون نظارت و بازرسی سازمان در خاتمه از تمامی شهروندان خواست تا در صورت مشاهده احتمالی این محصولات در سطح عرضه مورد را سریعاً از طریق تلفن 124 به بازرسان این سازمان گزارش نموده تا سریعا مورد بررسی قرار گیرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: