• رئیس سازمان صنعت خراسان جنوبی:

   تحقیق و توسعه عامل اصلی رهایی از اقتصاد تک محصولی است

   تحقیق و توسعه عامل اصلی رهایی از اقتصاد تک محصولی است

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی با بیان اینکه تحقیق و توسعه عامل اصلی بهینه‌سازی فرآیندها و رهایی از اقتصاد تک محصولی در واحدهای تولیدی است گفت: در این راستا 19 واحد صنعتی و معدنی استان پس از دریافت گواهی تحقیق و توسعه، موفق به اخذ پروانه تحقیق و توسعه (R&D) از این سازمان شدند.

   به گزارش شاتا، داود شهرکی با اشاره به بررسی صلاحیت این واحدها برای اخذ پروانه اظهار کرد: با بررسی و کارشناسی‌های بعمل آمده در زمینه تشکیلات سازمانی، امکانات و تجهیزات کارگاهی و آزمایشگاهی و همچنین نیروی انسانی متخصص برای فعالیت‌های تحقیقات توسعه‌ای، صلاحیت این واحدها برای دریافت گواهی و پروانه تحقیق و توسعه (D&R) توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی احراز شد.

   شهرکی با اشاره به اهمیت فعالیت‌های تحقیقی و توسعه‌ای در بنگاه‌های صنعتی و معدنی تاکید کرد: در صدور گواهی و پروانه تحقیق و توسعه، شاخصه‌های مهمی نظیر بهره‌وری، کاهش قیمت تمام شده، کاهش آلایندگی، کاهش مصرف انرژی، ارائه محصولات نوین و ... توسط کارشناسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی با بیان اینکه مدت اعتبار پروانه‌ تحقیق و توسعه سه سال بوده است، گفت: واحدهای موفق و توانمندی که گواهی تحقیق و توسعه را اخذ نمایند، می توانند پس از انجام فعالیت‌های تحقیقاتی و گذراندن دوره آموزشی تکمیلی با مراجعه به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان جهت دریافت پروانه (D&R) اقدام نمایند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: