• تجلیل ازصادرکنندگان نمونه دراستان اردبیل

    تجلیل ازصادرکنندگان نمونه دراستان اردبیل

   همایش تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان با حضور استاندار اردبیل ، رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان ، نمایندگان مردم استان درمجلس شورای اسلامی ،جمعی از مسئولین استانی ،هیات رئیسه اتاق بازرگانی استان ،اتحادیه صادرکنندگان و فعالین عرصه تولید و تجارت، پانزدهم آذر ماه سالجاری در محل اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان برگزار شد .

   در این مراسم استاندار اردبیل ضمن تقدیر از صادر کنندگان استان اردبیل بر صادرات غیرنفتی استان تاکید نموده و اعلام کرد هر زمانی که مسئولین کشوری به بخش خصوصی اعتماد کردند اقتصاد و صادرات در سطح کشور موفق بوده و نجات پیدا کرده است .

   اکبر بهنامجو در آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه اردبیل افزود: در راستای این سیاست اقتصادی دولت طرح های تولیدی ، صنعتی و خدماتی با قابلیت های صادراتی در این استان توسعه می یابد.

   وی اظهار داشت: براین اساس در حال حاضر یکی از اولویت ‌های اساسی اعمال مشوق های توسعه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و حمایت از تولید کالاهای صادرات محور در استان است.

   استاندار اردبیل افزود: بانک ها باید در پرداخت تسهیلات مالی به واحدهای تولیدی صاردات محور همکاری جدی داشته باشند تا زمینه توسعه اشتغال و تولید بویژه صادرات کالاهای تولیدی در استان بیشتر فراهم شود .
   وی ادامه داد: هرچند میزان صادرات استان اردبیل در مقایسه با سال های گذشته افزایش چشمگیری یافته اما نیاز است بیش از این از ظرفیت های اقتصادی و تجاری آن استفاده شود.

   بهنامجو با اشاره به افزایش 80 درصدی صادرات استان در سالجاری گفت: با برنامه ریزی و رفع برخی نواقصات و خلا ها می توان بیش از این هم صادرات کرد.

   در این مراسم سید حامد عاملی رییس سازمان صنعت ،معدن وتجارت استان گفت : میزان صادرات هر کشور نشان از توانمندی یک اقتصاد پویا دارد لذا صادرات تولید ثروت برای یک کشور وامری مهم وضروری و نشان دهنده قدرت تجاری کشورها است و تولید صادرات محور نشان دهنده رقابت پذیری در اقتصاد دنیا و جذب ثروت بیشتر که منجر به تولید ثروت خواهد شد واز نشانه های بارز یک جامعه و اقتصاد پیشرفته است.

   وی معتقد است: باید یک تغییر ساختاری در این حوزه انجام شود که اولاً نیاز به یک سیاست صنعتی داریم و ثانیاً نیاز به ساختاری داریم که در سیاست گذاری در بازارهای بین المللی با مشارکت بخش خصوصی اقدام شود ، ثالثاً تبدیل مدیریت متمرکز اقتصادی به نیمه متمرکر در سطح ملی از مشخصات یک اقتصاد پویا و تولید صادرات محوراست که باید برای برگزاری نمایشگاههای بین المللی و اعزام هیات های تجاری و تبلیغات و جایزه صادراتی توجه ویژه داشته باشیم چراکه بدون آنها ، موارد اصلی یک صادرات موفق است بجایی نخواهیم رسید.

   عاملی افزود: این برنامه مخصوص تجلیل از صادر کنندگان نمونه استان اردبیل است لذا در این راه تلاش ها و فعالیت های گوناگون صورت گرفته تا امر صادرات که در اقتصاد کشور بسیار مهم است به سرانجام برسد و هر ساله ما روزی بنام روز ملی صادرات داریم که در این روز همه ی عوامل مرتبط با این امر دور هم جمع می شوند و به تجلیل و قدردانی از تلاش ها صورت گرفته می پردازند لذا ما اگر به فکر آینده فرزندانمان و آینده کشور و ملتمان هستیم باید دانه ای در این روز کاشته شود تا در آینده بهره آن را ببریم .

   سیدحامد عاملی در آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان افزود: در طول سال گذشته کل صادرات استان 44 میلیون دلار بود و در حالی که در هشت ماه سالجاری این میزان به بیش از 79 میلیون دلار رسیده است.

   وی گفت : 32 میلیون دلار از صادرات استان به دست توانمند تولیدگران استان انجام شده و این موضوع نشانگر افزایش صنعت صادرات محور در استان اردبیل است.

   عاملی ادامه داد: پیش بینی می شود تا پایان سال میزان صادرات استان اردبیل به 150 میلیون دلار برسد که در مقایسه سال های گذشته رکورد جدیدی محسوب می شود.

   وی اظهار کرد: ارمنستان ، عراق ، افغانستان و جمهوری آذربایجان از جمله کشورهای هدف صادرکنندگان اردبیل می باشند.

   وی گفت: صادرات به تولید ثروت در کشور منجر می شود و باید با حمایت از واحدهای تولیدی و صادرکنندگان چراغ اقتصاد را روشن نگه داشت.

   رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل به تلاش صادرکنندگان در خصوص توسعه اقتصادی استان اشاره کرد و گفت: 17 صادرکننده از استان به عنوان صادرکننده نمونه انتخاب شدند که این افراد 20 میلیون دلار از کل صادرات استان را انجام داده اند.

   رییس سازمان صنعت ،معدن وتجارت استان با اشاره به اینکه تولیدات صادرات محور موتور محرکه اقتصاد هر منطقه ای می باشد گفت: در واقع این گونه همایش ها و تجلیل و برگزرای مراسمات نشان میدهند که همگی ما تا چه اندازه در اقدامات و برنامه ها و فعالیت های خود مثبت عمل کرده ایم و با چه مشکلاتی روبرو هستیم . و در شرایط سخت اقتصادی و تحریم های ظالمانه قرار گرفته ایم که بایستی مقاومت وپایداری کرده و از تمام داشته ها و توانایی های خود بهره گرفته و به بازار های مصرف خارجی نیز که مقصد صادرات کالاهای ما می باشد توجه ویژه داشته باشیم .

   این مقام مسوول اقتصادی استان در ادامه سخنان خود وضعیت صاردات در استان اردبیل و کل کشور را با وجود تحریم های ظالمانه آمریکای و اعیادیش خوب و دارای پیشرفت مناسب اعلام وتاکید کرد که با هماهنگی و همکاری و تلاش کلیه دست اندرکاران امر صادرات موفق خواهیم بود .

   در پایان همایش از 17 نفر صادرکننده نمونه استان با اهداء لوح تقدیر وهدایا تجلیل ویژه بعمل آمد

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: