• اعطای 1100میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در گیلان

   اعطای 1100میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در گیلان

   فرهاد دلق‌پوش در جلسه اقتصادر مقاومتی در استانداری گیلان اظهار داشت:‌ امسال حدود هزار و 100 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در سطح گیلان توزیع خواهد شد بنابراین تمامی دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها در تمام شهرستان‌های مختلف استان باید نسبت به جذب این منابع اهتمام ورزند.

   به گزارش شاتا، رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت گیلان عنوان کرد:‌ در حال حاضر تسهیلات هزار و 100 میلیارد تومانی توسط این سازمان در سطح استان توزیع شده است که می‌تواند نقش به سزایی در پیشبرد اهداف تعیین شده در راستای رفع موانع و مشکلات واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی داشته باشد. ‌

   دلق‌پوش به برگزاری جلسات رونق و رفع موانع تولید در گیلان اشاره کرد و بیان داشت: در این جلسات که به همت سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت و استانداری گیلان برگزار می‌شود از ابزارهای قانونی برای کمک به چرخه تولید،‌ صنعت و اشتغال در سطح استانی و شهرستانی استفاده می‌شود.

   وی با تأکید بر اینکه در هر کدام از جلسات رفع موانع تولید حداقل از 10 واحد تولیدی و صنعتی دعوت می شود، افزود: مشکلات بانکی،‌ مشکلات و موانع موجود در دستگاه‌های اجرایی،‌ تسهیلات سرمایه در گردش و یا موارد فنی از جمله موضوعاتی است که در این کارگروه مطرح می‌شوند.

   وی جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی،‌ صنعتی و خدماتی گیلان را از اهداف کارگروه رفع موانع تولید برشمرد و ابراز داشت:‌ تأمین سرمایه‌ در گردش و تزریع منابع و اعتبارات لازم در امور تولیدی و خرید مواد اولیه برای رفع موانع و رونق هر چه بیشتر تولید در حال انجام است.

   رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت گیلان بخشی از مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی را مربوط به ساختار آنان دانست و تصریح کرد:‌ در این موارد از واحدهای مربوطه انتظار داریم به روش‌های گوناگون نسبت به رفع این موانع اقدام کنند تا مشکلات موجود به مرحله بحرانی شدن نرسد.

   دلق‌پوش پرداخت هزار و 100 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در استان گیلان را اقدامی در جهت حمایت از واحدهای تولیدی و خدماتی دانست و عنوان کرد: از تمامی دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها در سراسر گیلان انتظار داریم در مدت باقی مانده نسبت به جذب این اعتبارات اقدام کنند.

   وی از افزایش 10درصدی تسهیلات رونق تولید به گیلان خبر داد و اظهار داشت: با توجه به عملکرد مثبت این کارگروه امسال میزان تسهیلات رونق و رفع موانع تولید گیلان افزایش پیدا کرد به طوری‌که تاکنون 2 هزار و 300 شرکت تولیدی و خدماتی و گردشگری از مزایای این تسهیلات بهره‌مند شدند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: