• رشد 125 درصدی وصول حقوق دولتی معادن استان قم

   رشد 125 درصدی وصول حقوق دولتی معادن استان قم

   معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان قم گفت: عملکرد سازمان صنعت ،معدن و تجارت در وصول حقوق دولتی معادن ، در هشت ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ، 125 درصد رشد داشته است

   به گزارش شاتا ، عبد الرضا شاملی با اعلام این خبر افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 21میلیارد ریال حقوق دولتی از بهره برداران معادن و دارندگان مجوزهای برداشت مواد معدنی وصول شده است.

   وی با اشاره به رشد 125 درصدی وصول حقوق دولتی معادن نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزود: در ۸ ماهه سال گذشته ، وصولی حقوق دولتی 9.3میلیارد ریال بوده است.

   شاملی از وجود 151 فقره پروانه بهره برداری معدن در استان خبر داد و افزود: این معادن با سرمایه گذاری 845.5میلیارد ریال و اشتغال 1103 نفر ، دارای 625میلیون تن ذخیره معدنی هستند و در حال حاضر 68 معدن در استان فعال و در حال بهره برداری است.

   وی با اشاره به پهنه شناسایی شده در استان گفت: استان قم دارای یک پهنه اکتشافی مصوب به نام پهنه اکتشافی زواریان است که برای اکتشاف طلا در اختیار سازمان زمین شناسی قرار گرفته است.

   معاون سازمان صنعت،معدن و تجارت استان قم در پایان افزود :عمده مواد معدنی استان ، سنگ آهک، سنگ گچ ، مرمریت ، سنگ لاشه ، منگنز ، نمک آبی صنعتی و خوراکی ، منیزیم ، کلرید پتاسیم ، باریت ، کائولن ، کانسنگ مس و ... می باشد .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: