• برگزاری 83 جلسه کمیته کارشناسی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید/ اشتغال 11 هزار و 948 نفر در کردستان حفظ می شود

   برگزاری 83 جلسه کمیته کارشناسی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید/ اشتغال 11 هزار و 948 نفر در کردستان حفظ می شود

   از ابتدای شروع بکار کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید تا پایان آذر امسال 81 جلسه اصلی کارگروه و 83 جلسه کمیته کارشناسی در استان تشکیل شده است.

   به گزارش شاتا، معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: اجرای کامل مصوبات کارگروه رفع موانع تولید موجب حفظ اشتغال 11 هزار و 948 نفر در واحدهای تولیدی این استان خواهد شد.

   پیمان الماسی به ارائه گزارشی از عملکرد کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان تا پایان آذر امسال اشاره کرد و اظهار داشت: از ابتدای شروع بکار کارگروه تا پایان آذر امسال 81 جلسه اصلی کارگروه و 83 جلسه کمیته کارشناسی در استان تشکیل شده است.

   وی تعداد پرونده های مطرح شده در جلسات کارگروه اصلی و کمیته اصلی را 918 فقره خواند و افزود: یک هزار و 269 مصوبه هم طی این جلسات به تصویب رسیده که 55 درصد آن انجام شده است.

   معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان اضافه کرد: 571 مصوبه به عبارتی 45 درصد مصوبات کارگروه رفع موانع تولید این استان در دست اقدام و پیگیری است.

   الماسی یادآور شد: از تعداد مصوبات در دست اقدام 282 مصوبه بانکی، 34 مصوبه مالیاتی و 233مصوبه هم مربوط به سایر بخش ها است.

   وی گفت: با اجرایی شدن 394 مصوبه در جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان 8 هزار و 376 نفر اشتغال تثبیت شده است.

   معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان افزود: با اجرای کامل مصوبات این کارگروه میزان اشتغال حفظ شده به 11 هزار و 948 نفر خواهد رسید.

   الماسی اظهار داشت: تعدادی از مصوباتی که هنوز اجرایی نشده به این دلیل بوده که اجرای آن در اختیار مسئولان استان نبوده بنابراین به کارگروه ملی ارجاع داده شده است.

   وی با اشاره به اینکه دلیل تعدادی از مصوبات اجرا نشده هم به انجام نشدن تعهدات متقاضیان برمی گردد، تاکید کرد: در طول سه سالی که از تشکیل این کارگروه می گذرد همواره مصوبات آن را بازخوانی و پیگیری کرده و می کنیم.

   آیین نامه اجرایی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید از 18 خرداد سال 94 ابلاغ شد و جلسات کارگروه در دو سطح کارشناسی و کارگروه اصلی همزمان با سراسر کشور در کردستان هم تشکیل شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: