• همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

   کارخانه رام‌پارس فرو فولاد ساوه افتتاح شد

   کارخانه رام‌پارس فرو فولاد ساوه افتتاح شد

   کارخانه رام‌پارس فرو فولاد ساوه با سرمایه‌گذاری یک شرکت هندی افتتاح شد.

   به گزارش شاتا ، همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور استاندار مرکزی ، رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی و سایر مسئولین استان و شهرستان ساوه کارخانه رام‌پارس فرو فولاد ساوه در شهرک صنعتی کاوه افتتاح شد.

   درآئین افتتاح این واحد صنعتی ، رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: این شرکت تولیدکننده مواد اولیه صنایع فولادی با عنوان فروسیلیکو منگنز است و این مواد اولیه به جهت ذوب در صنایع فولادسازی کاربرد دارد.

   محمدرضا حاجی پور درخصوص این شرکت اضافه کرد: کارخانه رام‌پارس فرو فولاد ظرف مدت یک سال با سرمایه‌گذاری خارجی به میزان 10 میلیون دلار و با ایجاد 150 نفر اشتغال احداث شده است.

   حاجی پور همچنین از ظرفیت 24 هزار تنی این شرکت در سال خبرداد و گفت : این کارخانه با ظرفیت تولید سالانه 24 هزار تن با سرمایه‌گذاری کشور هند انجام گرفته و فاز 2 و 3 نیز ظرف یک سال آینده با سرمایه‌گذاری هندی‌ها و حمایت استان اجرایی خواهد شد.

   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی با بیان اینکه فازهای 2و 3 این کارخانه با سرمایه‌گذاری 20 و 30 میلیون دلار بهره‌برداری می شود، افزود: افتتاح فازهای بعدی کارخانه فرصت اشتغال بیش از 300 نفر را به دنبال دارد و سرمایه‌گذار بدون نیاز به تسهیلات در حال انجام کار است و طبق قول مساعد فاز دوم چهار ماه دیگر و فاز سوم نیز یک سال دیگر افتتاح می‌شود.

   وی درخاتمه خاطر نشان کرد: افتتاح فاز 2 و 3 این کارخانه نیاز داخلی کشور به فروسیلیکو منگنز را کاملا تامین می‌کند و طبق توافقات صورت گرفته مازاد تولیدات توسط سرمایه‌گذار صادر وجود دارد.

   ، سید علی آقازاده ، با تاکید بر اینکه مجموعه استان مرکزی و دولت از سرمایه‌گذاری‌های مشترک با سایر کشورها حمایت می‌کند،گفت : ایران به جهت ارزان قیمت بودن انرژی و هزینه کارگر می‌تواند یک فرصت خوب برای سرمایه‌گذاران خارجی باشد و سرمایه‌گذاری هندی‌ها در این شرکت درهمین راستا صورت گرفته که هندی‌ها نیز از حضور در ایران و استان مرکزی و اجرایی این پروژه رضایت لازم را دارند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: