• رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان:

   درصدد ایجاد اطلس معادن استان هستیم/ کردستان یک استان غنی معدنی است

   درصدد ایجاد اطلس معادن استان هستیم/ کردستان یک استان غنی معدنی است

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان از تلاش برای ایجاد اطلس معادن استان برای حضور جدی سرمایه گذاران به این عرصه خبر داد.

   به گزارش شاتا محمد دره وزمی در یازدهمین جلسه شورای اداری شهرستان سقز که با حضور دکتر شهیدی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و سرپرست سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی گفت: یکی از ظرفیت های بزرگ کردستان وجود معادن غنی آن است که با مطالعات اکتشافی انجام شده این ظرفیت بیشتر شده است.

   وی افزود: یکی از عمده مشکلات ما در بخش معدن پدیده خام فروشی بود و مبارزه با این پدیده از مطالبات جدی استاندار محترم و نماینگان مردم بود.

   وی نبود مطالعات عمقی را عامل مغفول ماندن ظرفیت معادن استان برای توسعه ذکر کرد و گفت: با انجام مطالعات اکتشافی در پهنه های استان، توانستیم مطالعات عمقی را با موفقیت به انجام برسانیم تا ذخایر اکتشافی را بالا ببریم.

   وی اظهار داشت: ما در صدد ایجاد اطلس معادن استان هستیم تا آن را به سرمایه گذاران معرفی و زمینه سرمایه گذاری آنان و افزایش اشتغال را فراهم نماییم.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان با بیان اینکه مطالعات اکتشافی در پهنه سقز به میزان چهار هزار کیلومتر مربع انجام شده است گفت: پهنه های امید بخش فراوانی در حوزه سنگ آهن و طلا شناسایی شده است.

   دره وزمی ادامه داد: مجموعه مدیریتی استان راه توسعه بخش معدن کردستان را پرهیز از خام فروشی و فرآوری معادن برای افزایش درآمد مردم می داند و در را فرآوری معادن از هیچ گونه کوششی فرو گذار نکرده اند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: