• افزایش 45 درصدی صادرات غیرنفتی بوشهر/ اشتغال 2958 نفر با تکمیل پروژه های بالای 60 درصد بوشهر

   معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:

   افزایش 45 درصدی صادرات غیرنفتی بوشهر/ اشتغال 2958 نفر با تکمیل پروژه های بالای 60 درصد بوشهر

   افزایش 45 درصدی صادرات غیرنفتی بوشهر/ اشتغال 2958 نفر با تکمیل پروژه های بالای 60 درصد بوشهر

   معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت از افزایش 45.7 درصدی صادرات غیرنفتی استان بوشهر در 11 ماهه امسال خبر داد و گفت با تکمیل پروژه های بالای 60 درصد این استان، 2 هزار و 958 شغل ایجاد می شود.

   سعید زرندی در مراسم افتتاح چند طرح صنعتی در استان بوشهر به صورت ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهوری با اشاره به اینکه در استان بوشهر بیش از 74 طرح با پیشرفت فیزیکی بیش از 60 درصد وجود دارد، گفت: با بهره برداری از این طرح ها 2 هزار و 958 شغل ایجاد می شود و در حوزه پتروشیمی نیز با استقرار مهمترین واحد ها در این استان، ظرفیت سرمایه گذاری 98 هزار میلیارد تومانی فراهم است.
   او با بیان اینکه 42 پروانه بهره برداری در 11 ماهه امسال در استان بوشهر صادر شده است از اشتغال یکهزار و 512 نفر با آغاز به کار این واحد ها خبر داد و افزود: صادرات غیرنفتی استان بوشهر در 11 ماهه امسال 4.2 میلیارد دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 45.7 درصد افزایش داشته است.
   به گفته ی زرندی، وزارت صنعت، معدن و تجارت با محوریت اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی، افزایش حجم محصولات صادراتی را هدف گذاری کرده است.
   او با اشاره به ضرورت و برنامه برای فعال سازی صنایع پایین دستی پتروشیمی، گفت: امسال افتتاح مدرن ترین کارخانه تولید سیمان کشور را داشتیم، که 85 درصد آن توسط نیروهای داخلی انجام شد و تا 90 درصد محصولاتش به دیگر کشورها صادر می شود.
   معاونت طرح و برنامه وزرات صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: با افتتاح طرح تولید سیمان خاکستری در دشتی با 380 میلیارد سرمایه گذاری، برای 170 نفر اشتغال ایجاد شد و ظرفیت تولید از 3 میلیون به 4.2 میلیون تن رسید.
   طرح پتروشیمی با ظرفیت تولید 2 هزار و 849 تن شامل بنزین، متانول و... که با سرمایه گذاری یک میلیارد و 500 میلیون یورویی، اشتغال یک هزار و 400 نفر در بازه سه ساله را در پی دارد و طرح احداث شرکت تولید کاغذ از کربنات کلسیم با ظرفیت تولید 20 هزار تن و اشتغال 137 اشتغال دو پروژه ای بودند که به گفته ی زرندی عملیات اجرایی آنها در سفر رئیس جمهور به بوشهر آغاز شد.
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: