• نظارت باید از حلقه‌های اولیه آغاز شود

   رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تاکید کرد:

   نظارت باید از حلقه‌های اولیه آغاز شود

   نظارت باید از حلقه‌های اولیه آغاز شود

   رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با بیان اینکه نظارت باید از مبدا و حلقه های اولیه توزیع آغاز شود، بر لزوم تفکیک گرانی از گرانفروشی تاکید کرد.

   به گزارش شاتا، عباس تابش در نشست هم‌اندیشی برنامه های نظارتی سال 98 با محوریت طرح ویژه ماه مبارک رمضان، گفت: نظارت باید از مبدا و حلقه های اولیه آغاز شود و صرفا به نظارت بر حلقه های آخر توزیع محدود نشود که برای رسیدن به این وضعیت، با مشکل بودجه، نیروی انسانی و ساختار اداری روبرو هستیم.

   او با بیان اینکه باید میان گرانی و گرانفروشی تمایز قائل شد، افزود: تمایز این دو مقوله به درستی تبیین نشده است و دستگاه های نظارتی نیز باید بار برخورد با گرانفروشی و گرانی را همزمان به دوش بکشند؛ در حالی که منشاء گرانی، کبود یا فقدان کالا است.

   تابش با تاکید بر اینکه برآوردهای سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از وضعیت بازار به دستگاه های متولی ابلاغ می شود، اظهار کرد: اگر در حوزه تامین کالا با مشکل مواجه شویم و تقاضا بر عرضه فزونی یابد، گرانی اتفاق می افتد که در این زمینه باید برنامه ریزی های لازم انجام شود.

   او خاطرنشان کرد: سال گذشته ارزش پرونده های تشکیل شده برای متخلفین 1300 درصد و گشت های مشترک 32 درصد افزایش داشت که این افزایش با همکاری و همراهی تعزیرات حکومتی بدست آمد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: