• رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان :

   12 هزار تن شکر دولتی در لرستان توزیع شد

   12 هزار تن شکر دولتی در لرستان توزیع شد

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: ۱۲ هزار تن شکر به نرخ دولتی از ابتدای امسال در استان توزیع شده است.

   به گزارش شاتا، محمدرضا صفی خانی با بیان اینکه در حال حاضر ۴۰۰ تن شکر در استان ذخیره شده است، تصریح کرد: در عین حال ۲۰۰ تن نیز برای توزیع به فروشگاه ها داده شده و سهم هر شهرستان با توجه به نورم جمعیتی در اختیار آنها قرار گرفته است.

   او با اشاره به اینکه متوسط مصرف شکر هر لرستانی در سال ۱۸ تا ۱۹ کیلوگرم برآورد شده اظهار داشت: با توجه به اینکه موجودی این ماده مصرفی به اندازه کافی بود بخشی از شکرهای صنعتی به قند تبدیل شده که در نهایت نرخ قند عرضه شده در فروشگاههای استان کمتز از سایر مناطق کشور بود.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان اضافه کرد: سهمیه ماه های محرم و صفر به منظور تامین شکر مورد نیاز هیات ها و نذورات مردمی نیز جداگانه به استان اختصاص می یابد که این رقم نیز هر ساله حدود ۲ هزار تن بوده است.

   صفی خانی با اشاره به تامین شکر مورد نیاز زنبورداران توسط سازمان جهاد کشاورزی گفت: صدور حواله برای تخصیص شکر به صنعتگران متقاضی نیز با مجوز معاونت صنعتی صمت لرستان و بررسی‌های دقیق انجام می‌شود.

   او تصریح کرد: شکر مورد نیاز گروه‌های مختلف مصرف کنندگان از طریق اتحادیه قنادان، اتاق اصناف و فروشگاه‌های زنجیره‌ای تامین می شود که با برنامه‌ریزی صورت گرفته، فروشگاه‌های زنجیره‌ای از جمله افق کوروش، اتکا، رفاه، هفت و سایر واحدهای معتمد به عنوان عرضه‌کنندگان شکر با نرخ دولتی معرفی شده‌اند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: