• انجام بیش از ۸۰ درصد از تعمیرات و بازسازی صنایع دریایی در داخل کشور / ساخت ۲۰۰ کشتی باری را با سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیون یورویی هدف گذاری کرده ایم

   وزیر صمت در بازدید شرکت صنعتی دریایی ایران صدرای بوشهر اعلام کرد :

   انجام بیش از ۸۰ درصد از تعمیرات و بازسازی صنایع دریایی در داخل کشور / ساخت ۲۰۰ کشتی باری را با سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیون یورویی هدف گذاری کرده ایم

   انجام بیش از ۸۰ درصد از تعمیرات و بازسازی صنایع دریایی در داخل کشور / ساخت ۲۰۰ کشتی باری را با سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیون یورویی هدف گذاری کرده ایم

   وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:در تعمیرات و بازسازی کشتی ها و شناورها خودکفا شده ایم و در حوزه ساخت داخل نیز ساخت ۲۰۰ کشتی باری را با سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیون یورویی هدف گذاری کرده ایم.

   به گزارش شاتا، رضا رحمانی در بازدید از شرکت صنعتی دریایی ایران صدرای بوشهر در گفتگو با خبرنگاران بیان کرد: مهندسان و متخصصان ایرانی در طراحی ، ساخت، انتقال و نصب سکو گام های قابل توجهی برداشتند که دستاورد مهمی است.

   انجام بیش از ۸۰ درصد از تعمیرات و بازسازی صنایع دریایی در داخل کشور

   او با اعلام اینکه اکنون ساخت کشتی های با تناژ بالا به دست متخصصات داخلی انجام می شود، تصریح کرد: صنایع دریایی از جمله صنایعی است که تا کنون در حد خودش به آن توجه نشده بود اما امروز و به خصوص از سال گذشته حداقل بیش از ۸۰ درصد تعمیرات و بازسازی در این حوزه، در واحدهای داخلی انجام می شود.

   وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در بازدیدهای که از مجموعه های کشتی سازی داشتیم، مشخص شد که این مجموعه ها کار تعمیرات و بازسازی بیش از یکصد کشتی را از اول سال انجام داده اند.

   در تعمیرات و بازسازی کشتی و شناور خودکفا شده ایم

   رحمانی با بیان اینکه در تعمیرات و بازسازی کشتی ها و شناورها خودکفا شده ایم، افزود: دیگر کشتی ها و شناورهای ما برای تعمیرات و بازسازی به خارج کشور نمی روند.

   ساخت ۲۰۰ کشتی باری را با سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیون یورویی هدف گذاری کرده ایم

   او در ادامه در خصوص برنامه های ساخت و تولید داخل کشتی افزود:در چارچوب برنامه توسعه صنایع دریایی ساخت ۲۰۰ کشتی باری را هدف گذاری کردیم که ۳۰۰ میلیون یورو برای این موضوع سرمایه گذاری می شود.

   وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: پیش بینی می شود که ۶۰ هزار نفر شغل به صورت مستقیم با اجرای این برنامه و فعالیتها ایجاد می شود که به تناسب برای بیش از یکصد هزار نفر شغل به صورت غیرمستقیم به وجود می آید.

   رحمانی با اشاره به توان فنی و مهندسی و داشتن ساحل در کشورمان، گفت: در صنایع دریایی جلوه دیگری از رونق تولید و اقتصاد مقاومتی را می توانیم مشاهده کنیم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: