• بازدید وزیر صمت از یک واحد منتخب خوشه صنعتی فرآوری آبزیان استان بوشهر

   با حضور در شهرک صنعتی ۲ بوشهر انجام شد؛

   بازدید وزیر صمت از یک واحد منتخب خوشه صنعتی فرآوری آبزیان استان بوشهر

   بازدید وزیر صمت از یک واحد منتخب خوشه صنعتی فرآوری آبزیان استان بوشهر

   وزیر صنعت، معدن و تجارت در سومین برنامه کاری خود در شهرک صنعتی ۲ بوشهر از شرکت پارس آبزیان رسول" واحد منتخب خوشه صنعتی فرآوری آبزیان مستقر در این شهرک" بازدید کرد و در جریان مهمترین مشکلات این واحد و مسایل خوشه قرار گرفت.

   به گزارش شاتا، رضا رحمانی در جریان این بازدید ضمن صحبت با دست اندرکاران شرکت پارس آبزیان رسول بوشهر و آشنایی با توانمندیها و ظرفیت های خوشه فرآوری آبزیان، فاز دوم توسعه ای این شرکت را مورد افتتاح قرار داد و از نزدیک در جریان فعالیتهای این شرکت قرار گرفت.

   پارس آبزیان رسول بوشهر که توانسته با افتتاح فاز دوم خود ظرفیت فرآوری و بسته بندی خود را به ۸۰ تن( ۸۰ هزار کیلوگرم) برساند، سه سال متوالی به عنوان واحد نمونه صادر کننده کشوری معرفی شده و از دست وزیر جهاد کشاورزی و معاون اول رییس جمهور لوح تقدیر دریافت کرده است.

   یکی از مهمترین استراتژی های توسعه صنایع کوچک و متوسط ایجاد خوشه های صنعتی است و خوشه فرآوری آبزیان به عنوان یک خوشه دارای قابلیت رشد و توسعه، مد نظر شرکت شهرک های صنعتی استان بوشهر قرار گرفته شد.

   در این راستا مطالعه توسعه خوشه ای در بهمن ماه 1395 با انعقاد قرارداد میان سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی استان بوشهر و دانشگاه خلیج فارس فعالیت تیم توسعه خوشه به صورت رسمی آغاز شد.

   گفتنی است، به توجه به ظرفیتهای موجود در حوزه آبزیان استان بوشهر و موقعیت جغرافیایی این استان از جمله طولانی ترین مرز مشترک با خلیج فارس، خوشه صنعتی فرآوری آبزیان، یکی از مهمترین زمینه های توسعه کارآفرینی، رشد پایدار و ایجاد اشتغال مولد در این استان است.

   شایان ذکر است که تبدیل شدن به صنعتی ممتاز، ایمن و پایدار در سطح استانی، ملی و بین المللی با تقاضای رو به رشد مصرف کنندگان برای محصولات باکیفیت شیلاتی با تأکید بر رعایت رویکرد زیست محیطی و بهبود بهره وری زنجیره ارزش چشم انداز خوشه صنعتی فرآوری آبزیان بوشهر است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: