• صدور104 فقره پروانه بهره برداری در 7 ماهه نخست سال/ نهضت داخلی سازی قطعات صنعتی درقم دنبال می‌شود

   صدور104 فقره پروانه بهره برداری در 7 ماهه نخست سال/ نهضت داخلی سازی قطعات صنعتی درقم دنبال می‌شود

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم با اشاره به روند روبه رشد داخلی سازی قطعات استراتژیک صنعتی در استان گفت: نهضت داخلی سازی قطعات مورد نیاز و اساسی صنعت درقم روند مطلوبی به خود گرفته است.

   به گزارش شاتا محمود سیجانی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که با حضور نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور در سالن امام جواد استانداری برگزار گردید گفت : نهضت داخلی سازی قطعات صنعتی یکی از سیاست های اصلی وزارت صمت در سال جاری است.
   وی بیان داشت: برخی از واحدهای تولیدی قم در مسیر داخلی سازی قطعات استراتژیک گام برداشته و در این عرصه توفیقات زیادی به دست آورده اند.
   وی همچنین با اشاره به اهمیت حمایت از کارگاه های کوچک صنعتی گفت: صنایع کوچک قم نوعا صنایع آلاینده ای نبوده و باید از مسیر احیا و توسعه آنها به ویژه درمحور جاده قدیم اراک و تهران حمایت شود.
   سیجانی خاطرنشان کرد: با ملاحظات زیست محیطی امکان توسعه واحدهای کوچک و انتقال به شهرک صنعتی شکوهیه نیز در آینده وجود دارد.
   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: برای منع واردات کالاهای مشابه داخلی درحوزه صنایع وابسته به پلاستیک به ویژه تولید کیسه‌های خون به دلیل ظرفیت بزرگ استان در تولید این حصول، رونوشتی به وزارت بهداشت و صمت ارسال خواهد شد.

   وی در پایان گفت طی 7 ماه گذشته سال 98 تعداد 51 فقره پروانه بهره برداری ایجادی با 1472 میلیارد ریال سرمایه گذاری و اشتغالزایی برای 1373 نفر ، تعداد 53 فقره پروانه بهره برداری توسعه ای (توسعه واحد های موجود) با 685میلیارد ریال سرمایه گذاری و اشتغالزایی برای 1125 نفرصادر گردیده است ضمنا در این مدت تعداد 65فقره پروانه بهره برداری به علت عدم فعالیت ابطال یا تعلیق شده است .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: