• اعلام اولویت‌های صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک برای حمایت از طرح‌های تولیدی

   اعلام اولویت‌های صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک برای حمایت از طرح‌های تولیدی

   اعلام اولویت‌های صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک برای حمایت از طرح‌های تولیدی

   عضو موظف هیات مدیره و معاون فنی و برنامه‌ریزی صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک گفت: پذیرش، بررسی و صدور ضمانت‌نامه برای آن دسته از صنایع کوچک که با حداکثر ظرفیت در حال فعالیت‌ هستند و نیاز به سرمایه در گردش دارند یا طرح‌های با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد علی الخصوص طرح‌های اشتغالزا، دانش‌بنیان و صادرات محور، با توجه به نیازهای کشور، در اولویت صندوق قرار دارند.

   به گزارش شاتا، محبوب پناهی با بیان این مطلب، افزود: صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک به موجب قانون تاسیس خود، با هدف تسهیل در سرمایه گذاری و کوتاه کردن مدت زمان طرح های اشتغالزا و دارای توجیه اقتصادی با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته تشکیل شده است و یکی از مهم‌ترین اهداف آن حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان و کارآفرینان است.

   وی با اشاره به اولویت‌های اصلی صندوق تصریح کرد: شرکت‌های دانش بنیان با رویکرد تولیدی و مجوز تولید از وزارت صنعت، معدن و تجارت یا اصناف، می توانند از اولویت و امتیاز ویژه در کسب رتبه اعتباری در سیستم اعتبارسنجی صندوق برخوردار شوند.

   به گفته معاون فنی و برنامه‌ریزی صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک بررسی طرح‌های اشتغالزا، دانش بنیان، صادرات محور، طرح‌های سرمایه در گردش و توسعه که با ظرفیت کامل فعال هستند و طرح های ایجادی با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد، در اولویت صندوق قرار دارند و بصورت ویژه مورد حمایت این صندوق قرار خواهند گرفت.

   پناهی در خصوص میزان حمایت مالی صندوق از کارآفرینان اعلام کرد: صندوق با نگاه و رویکردی حمایتی در راستای صدور انواع ضمانت نامه، به خصوص صدور ضمانت نامه اعتباری جهت پوشش کسری وثیقه تسهیلات تا سقف 70 درصد اصل و سود تسهیلات و در مناطق کمتر توسعه یافته تا 85 درصد اصل و سود تسهیلات اقدام می‌نماید و سقف صدور ضمانت نامه صندوق مبلغ 30 میلیارد ریال است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: