• رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مرکزی:

   رصد ویژه بازار استان مرکزی همچنان در دستور کار قرار دارد

   رصد ویژه بازار استان مرکزی همچنان در دستور کار قرار دارد

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: بازار در نقاط مختلف استان مرکزی با حساسیت و نظارت ویژه رصد می شود و این مهم همچنان در دستور کار قرار دارد.

   به گزارش شاتا، محمدرضا حاجی‌پور، در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار استان مرکزی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به ضرورت پیگیری و رصد بازار در حوزه شهرستان‌های استان مرکزی، امروز جلسه‌ای با حضور روسای اتاق اصناف استان از تمامی شهرستان‌ها برگزار و موارد و مشکلات در حوزه‌های حمل و نقلی، افزایش برخی از کالاها و کمبود برخی از اقلام از جمله لوازم خانگی و آهن آلات مطرح شد.

   وی افزود: مقرر شد پیگیری‌های لازم از طریق دستگاه‌های ذیربط صورت گیرد و در تلاش هستیم همانگونه که به همه شهروندان قول دادیم شاهد کمبودی در سطح بازار نباشیم، ضمن اینکه رصد لحظه‌ای از سطح بازار توسط گشت‌های مشترک همچنان در دستور کار ستاد تنظیم بازار استان قرار دارد و تا فراهم شدن شرایط مناسب در سطح بازار به صورت جدی پیگیری‌ها انجام می‌شود و طبق قانون هم با متخلفان برخورد قانونی و لازم انجام خواهد شد.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی در خصوص نحوه ثبت نام وانت بارها و نیسان‌ها وآژانس‌های مسافربری و سرویس مدارس در سامانه گفت: با توجه به راه اندازی سامانه‌هایی در مجموعه وزارت صمت و مجموعه راهداری، پیگیری‌ و رصد لازم در این حوزه انجام می‌شود.

   سامانه سپند از طریق وزارت کشور رصد می شود و در حوزه راهداری نیز اعلام پیمایش الکترونیکی و صدور کارت‌های هوشمند باید پیگیری شود.

   حاجی‌پور بیان کرد: با توجه به تلاش ستاد سوخت در حوزه شفاف سازی نحوه واگذاری سهمیه‌ها در بخش های مختلف خدمات رسانی، مقرر شد در جلسات آینده ابتدا گزارش میزان سهمیه و سوخت مورد نیاز آژانس‌ها و وانت بارها و مجموعه سرویس مدارس ارائه شود که امیدواریم با تدابیری که اندیشیده می‌شود در راستای رضایتمندی مردم قدم‌های موثری برداشته شود.

   وی اضافه کرد: در حوزه کالاهای اساسی نیز با توجه به ذخیره سازی شکل گرفته در مجموعه استان با رویکرد تامین کالاهای مورد نیاز شهرستان‌ها، اقدامات مناسبی توسط ستاد تنظیم بازار و اداره غله در حال انجام است که با کمترین هزینه‌های حمل و نقلی و استفاده از ظرفیت‌های قانونی بتوان توزیع کالاهای اساسی را در استان و در شهرستان‌ها به نحو مطلوب انجام داد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: