• از طرحهای فناورانه مراکز آموزشی و پژوهشی حمایت مالی انجام می دهیم/ تاکید بر کاهش تمرکز تخصیص منابع در مرکز و توزیع درسایر استانها

   مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته در شیراز:

   از طرحهای فناورانه مراکز آموزشی و پژوهشی حمایت مالی انجام می دهیم/ تاکید بر کاهش تمرکز تخصیص منابع در مرکز و توزیع درسایر استانها

   از طرحهای فناورانه مراکز آموزشی و پژوهشی حمایت مالی انجام می دهیم/ تاکید بر کاهش تمرکز تخصیص منابع در مرکز و توزیع درسایر استانها

   رئیس هیات مدیره و مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته تصریح کرد : این صندوق در صدد است با توجه به ایجاد ارتباط بین صنعت و مراکز آموزشی و پژوهشی و در کنار آن تامین مالی و اعتباری طرح های فناورانه بسترهای لازم برای توسعه فنی و اقتصادی بنگاه های کشور را فراهم آورد.

   به گزارش شاتا ، رضا نقی پوراصل در نشست با استاندار و مسئولین حوزه صنعت، آموزش و فناوری استان فارس این نهاد مالی تخصصی را یکی از بازیگران جدی عرصه حمایت از فناوری و صنایع پیشرفته کشور برشمرد و اضافه کرد : در این بین یکی از راهبردها کاهش تمرکز تخصیص منابع در مرکز و در کنار آن هدایت منابع تسهیلاتی و توزیع مناسب حمایت ها در استان ها با تکیه بر مزیت های مناطق جغرافیایی و استانی کشور اعم از میزان دسترسی به منابع طبیعی، سابقه صنعتی، نیروی انسانی، سهولت دسترسی به مجراهای صادراتی و ... است.
   نقی پور اصل ضمن اشاره به افتتاح دفتر نمایندگی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته در استان فارس طی هفته گذشته با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، این امر را گامی در راستای تسهیل و تسریع دسترسی فعالان صنایع پیشرفته استان به منابع مالی برشمرد.
   وی همچنین حضور صندوق در اولین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید با هدف قطع وابستگی بنگاه های تولیدی به قطعات و مواد اولیه را مغتنم و زمینه ساز شناسایی واحدهای تولیدی و فراهم شدن بسترهای حمایتی عنوان کرد
   در این نشست شیوه های همکاری چندجانبه و اثربخش در راستای حمایت و تامین مالی شرکت های فناوری و فعال در حوزه های مختلف صنایع پیشرفته کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
   در ادامه عنایت الله رحیمی استاندار فارس ضمن دعوت به مشارکت جدی سایر بازیگران عرضه پژوهش و فناوری استان اظهار امیدواری کرد حضور صندوق در استان امکان دسترسی سهل تر به منابع مالی برای فعالان صنعتی و توسعه اشتغال در استان را فراهم نماید.
   در خاتمه نشست مقرر گردید، طی تفاهم‌نامه چندجانبه ای با حضور صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته، سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس، دانشگاه های شیراز، علوم پزشکی شیراز، صنعتی شیراز و پارک علم و فناوری استان فارس و با تمرکز نظارت و هماهنگی استانداری استان فارس زمینه های همکاری همه جانبه تحکیم و تقویت گردد.
   گفتنی است شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته از ۱۳ تا ۱۶ آذر ماه با حضور دراولین‌نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید استان فارس در محل دائمی نمایشگاه بین المللی شیراز پذیرای بازدیدکنندگان و فعالان صنایع پیشرفته کشور می باشد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: