• پرداخت ۹ فقره تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ در قزوین

   پرداخت ۹ فقره تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ در قزوین

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: ۹ فقره تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ به مبلغ ۷۴ میلیارد تومان در قزوین با هدف حمایت از تولید و واحدهای صنعتی پرداخت شد.

   به گزارش شاتا،رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین ، در جلسه بررسی وضعیت پرداخت این تسهیلات، افزود: واحدهای صنعتی از ابتدای ابلاغ تبصره ۱۸ به استان، ۱۸۰ مورد درخواست تسهیلات را ثبت کردند.

   سعید نبیل اضافه کرد: کمیته بررسی وضعیت پرداخت این تسهیلات از این تعداد ۵۶ مورد را مصوب کرد و تاکنون ۹ مورد به مبلغ ۷۴ میلیارد تومان پرداخت شده است.

   در ادامه این جلسه معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین نیز گفت:اعتبارات تخصیص یافته بند الف تبصره ۱۸ در کل کشور ۱۵ هزار میلیارد تومان است که در قالب هفت بانک عامل اجرایی می‌شود.

   کامران لشگری با اشاره به عمده مشکل پرداخت این تسهیلات در استان، افزود: تاخیر در ابلاغ و تخصیص اعتبار، ممکن نبودن پرداخت تسهیلات سرمایه ثابت به طرح‌های نیمه تمام و اعمال محدودیت در سامانه هماهنگی بر اساس سهم تخصیصی به هر استان از جمله این مشکلات است که باید با هماهنگی برای رفع آنها اقدام کرد.

   آیین‌نامه اجرایی بند (الف) تبصره (۱۸) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور در سال گذشته با هدف اجرای برنامه اشتغال گسترده و مولد با تأکید بر اشتغال جوانان، دانش‌آموختگان دانشگاهی، زنان و اشتغال حمایتی توسط معاون اول رییس جمهوری ابلاغ شد.

   استان قزوین چهار هزار واحد تولیدی و ۱۵ شهرک و ناحیه صنعتی دارد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: