• گشایش دوازدهمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف قزوین با حضور رئیس مرکز ملی فرش ایران

   گشایش دوازدهمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف قزوین با حضور رئیس مرکز ملی فرش ایران

   دوازدهمین نمایشگاه فرش دستباف و تابلو فرش استان قزوین روز 3 دی 1398 با حضور رئیس مرکز ملی فرش ایران و مسئولان استانی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی قزوین گشایش یافت.

   به گزارش شاتا، دوازدهمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف قزوین امروز 3 دی 1398 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی قزوین با حضور رییس مرکز ملی فرش ایران ، معاون اقتصادی استاندار ، رئیس سازمان صمت ، مدیر کل اقتصادی استانداری ،مدیر عامل شرکت شهرکها و مسئولین استانی گشایش یافت.

   در این نمایشگاه که از دوم لغایت ششم دی ماه برپاست ۴۹ تولید کننده، صادرکننده و فعال حوزه فرش دستباف از استان‌های آذربایجان شرقی، قم، همدان، فارس، اصفهان، زنجان، خراسان، گیلان، کرمان، یزد، چهارمحال و بختیاری، قزوین و تهران محصولات و تولیدات خود را در زمینه فرش‌های تمام ابریشم، گبه، گلیم، فرش بیجار، قالی‌های روستایی و عشایری، فرش بختیاری، ملزومات بافت فرش و تابلو فرش‌های خود را در معرض دید علاقمندان قرار داده‌اند.

   فرشته دست پاک در این مراسم گفت: فرش اصیل دستباف ایرانی، هنری ارزشمند و یادگار نیاکان ما است که همچون نگینی بر فرهنگ کشور می‌درخشد و این خود دلیلی محکم بر پیشگامی ایرانیان در زمینه صنعت بافت فرش از گذشته‌های دور است که به عنوان هنری زیبا به سبب کیفیت، اصالت و هویت در جهان همچنان نظیر ندارد.

   وی بیان کرد: در چند نوبت که در نمایشگاه‌های فرش دستباف استان قزوین شرکت کرده‌ام هر بار شاهد استقبال بیشتر بافندگان و تولیدکنندگان بوده‌ایم و امیدواریم برپایی این نمایشگاه‌ها بتواند زمینه معرفی این هنر- صنعت ارزشمند به همه مردم را مهیا کند و ما نیز بتوانیم کمک کنیم تا خرید فرش سهل تر انجام شود.

   رئیس مرکز ملی فرش ایران یادآور شد: علیرغم تحریم‌های آمریکا و کاهش صدور فرش دستباف به این کشور توانسته‌ایم با رایزنی بازارهای دیگری را شناسایی کنیم تا این خلاء جبران شود.

   دوازدهمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف و تابلو فرش تا ششم دی ماهاز ساعت ۱۵ الی ۲۱:۳۰ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی استان قزوین واقع در بلوار امام خمینی (ره)، جنب صدا و سیما میزبان علاقه مندان به فرش دست باف است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: