• معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت استان قم مطرح کرد :

   تشدید بازرسی و نظارت در شب یلدا /عدم درج قیمت عمده ترین تخلف واحدهای صنفی قم در ایام شب یلدا

   تشدید بازرسی و نظارت در شب یلدا /عدم درج قیمت عمده ترین تخلف واحدهای صنفی قم در ایام شب یلدا

   معاون بازرسی ونظارت سازمان صمت قم گفت: عمده ترین تخلفات صنوف در ایام منتهی به شب یلدا به عدم درج قیمت گرانفروشی و کم فروشی و اختصاص دارد.

   به گزارش شاتا، احمد رضا سمیعی نسب در جلسه تنظیم بازار با اشاره به اعلام سیاست‌های نظارتی و تشدید برخورد با متخلفان صنفی در زمینه عدم درج قیمت و گرانفروشی در سطح عرضه با توجه به اصلاح قیمت بنزین اظهار داشت: با اصلاح و مدیریت قیمت سوخت نظارت بیش از پیش و بازرسی از بنگاههای اقتصادی و پایش نحوه عرضه کالا و خدمات در واحدهای صنفی توسط بازرسان سازمان صمت و اصناف و رسیدگی به شکایات مردم با شدت دنبال شده است.

   وی با اشاره طرح نظارتی شب یلدا ابراز داشت: در این طرح نظارتی که از24 آذر تا اول دی ماه ادامه داشت از 2681 واحد صنفی بازرسی بعمل آمد که منجر به شناسای 213 واحد صنفی متخلف در سطح عرضه شد با تشکیل 281 مورد تخلف به تعزیرات حکومتی معرفی شدند که بیشترین سهم تخلف به گران‌فروشی، کم فروشی و عدم درج قیمت و عدم نصب نرخ نامه اختصاص دارد.

   تشدید نظارت و بازرسی در شب یلدا

   معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت استان قم با اشاره به نظارت و بازرسی از صنوف مختلف برای کنترل بازار در شب یلدا افزود: بازرسان با نظارت ویژه ای از ۲۵ آذرماه در سطح استان از ساعت ۸ صبح تا ساعت ۱۰ شب سطح عرضه را به ویژه در گروه کالای شیرینی، آجیل و خشکبار و میوه و سبزیجات را تا یک روز بعد از شب یلدا در سطح عرصه مورد رصد و پایش خود قرار دادند.

   سمیعی نسب با بیان اینکه در این طرح 22گشت های مشترک با دستگاههای مرتبط نیز انجام گردید که منجر به تشکیل 20 فقره پرونده شده است گفت: عمده تخلفات به گران‌فروشی، کم فروشی و عدم درج قیمت اختصاص دارد.

   وی افزود: از شهروندان تقاضا می‌کنیم در موقع خرید از واحدهای صنفی دارای پروانه کسب خریداری کنند و به درج قیمت، نصب نرخ نامه و صدور صورتحساب توجه کنند.

   معاون بازرسی و نظارت استان قم با بیان اینکه شهروندان ناظر افتخاری هستند با شرکت در(# پویش بی قیمت نخریم) اظهار داشت: در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی واحدهای صنفی اعم از گران‌فروشی، کم فروشی، عرصه خارج از شبکه، عدم درج قیمت، عدم نصب نرخ نامه، عدم صدور صورتحساب، گزارش‌های خود را به شماره 124ستاد خبری سازمان صمت اطلاع دهند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: