• اولین گواهی سنگ آهن لرستان بنام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی صادر شد

   معاون امور معدنی و اکتشافات سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: با توجه به همزمانی مراحل صدور گواهی کشف نخستین معدن سنگ آهن لرستان با شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، این مجموعه به اسم شهید بزرگوار، مزین و نامگذاری شد.

   به گزارش شاتا، جمال مومیوند اظهار داشت: ذخیره قطعی این معدن ۵۰ هزار تن می باشد که در شهرستان الیگودرز قرار دارد و تا یک سال آینده بهره برداری می شود.

   وی ادامه داد: با ثبت این معدن،تعداد معادن استان به ۲۲ مورد افزیش یافته که انتظار می رود با توجه به زنجیره ارزش سنگ آهن، تحول قابل توجهی در حوزه معدنی استان ایجاد شود.

   معاون سازمان صمت لرستان فولاد، نورد، ورق، پرس و ابزار آلات را زیرمجموعه های زنجیره تولید سنگ آهن برشمرد و گفت:‌ فعال شدن زنجیره پایین دست، اشتغال و افزایش حقوق دولتی از دیگر آثار مثبت این معدن خواهد بود.

   مومیوند تصریح کرد: اکنون 21نوع ماده معدنی از معادن لرستان استخراج می شود که با آغاز کار بهره برداری از معدن آهن، این رقم به 22 مورد می رسد.

   وی بیان کرد: با توجه به همزمانی مراحل صدور گواهی کشف نخستین معدن گسخنگ آهن لرستان با شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، این مجموعه به اسم شهید بزرگوار، مزین و نامگذاری شد و امیدواریم نام این شهید منبع و منشا خیر وبرکت در استان شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: