• سرپرست سازمان صنعت ، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان خبر داد :

   آغاز طرح ویژه بازرسی و نظارت ایام نوروز از اول اسفند ماه/ توجه به پویش مردمی بدون قیمت نخریم

   آغاز طرح ویژه بازرسی و نظارت ایام نوروز از اول اسفند ماه/ توجه به پویش مردمی بدون قیمت نخریم

   محمود رضا رحمتیان، اعلام کرد : به منظور ایجاد آرامش در فضای روانی جامعه و جلوگیری از هرگونه کمبود و افزایش غیرمنطقی قیمت کالا و خدمات و با توجه به ضرورت استمرار نظارت و بازرسی بازار در بخش های کالا و خدمات به ویژه اقلام پرمصرف و اولویت‌دار، طرح ویژه بازرسی و نظارت بر بازار کالا و خدمات ایام نوروز از یکم اسفند ماه امسال لغایت پانزدهم فروردین ماه 1399 انجام خواهد شد .

   به گزارش شاتا، سرپرست سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سیستان و بلوچستان ادامه داد :در کنار انجام این طرح توجه ویژه به پویش مردمی بدون قیمت نخریم ، برنامه ریزی شده است .

   رحمتیان در ادامه اظهار داشت : ضرورت کنترل و نظارت بر وضعیت بازار کالا و خدمات اولویت دار در مراحل تأمین، توزیع، ارائه خدمات و قیمت با توجه به افزایش تقاضای عمومی در ایام پایانی سال با هدف ایجاد آرامش در فضای روانی جامعه، ایجاد زمینه مناسب برای تأمین و توزیع مایحتاج عمومی، جلوگیری از تخلفات احتمالی و رسیدگی فوری، دقیق و کارشناسی به شکایات و گزارش های مردمی و اتخاذ تمهیدات لازم به منظور هم افزایی و همکاری مؤثر با سایر نهادها و دستگاه های ذیربط در سطح استان در راستای وحدت رویه در اقدامات نظارتی از جمله اهداف برگزاری این طرح نظارتی می باشند .

   وی ادامه داد : طرح ویژه بازرسی و نظارت ایام نوروز با محوریت سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان و همکاری اداره کل استاندارد، دانشگاه های علوم پزشکی، اداره کل تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف، انجمن های حمایت از حقوق مصرف کنندگان، ناظران افتخاری و تشکل های تولیدی و توزیعی در قالب های مختلف از جمله گشت مشترک و هماهنگی با کمیسیون نظارت بر سازمان های صنفی استان ، سازمان حمل و نقل و پایانه ها و پلیس راه استان، تاکسیرانی و اتوبوس رانی به منظور ساماندهی حمل و نقل عمومی برون شهری و درون شهری ، اتحادیه ها و اتاق اصناف (همکاری در خصوص نظارت بر رعایت قیمت توسط واحدهای صنفی، نصب برچسب قیمت متحدالشکل در کلیه واحدهای ذیربط، صدور فاکتور و همکاری کارشناسان فنی در بررسی پرونده¬های متشکله و ...) ، شرکت های پشتیبانی امور دام، تعاون روستایی و غله و خدمات بازرگانی و سایر دستگاه های متولی تأمین و توزیع کالاهای هدف خاص ایام نوروز (میوه، گوشت قرمز، گوشت مرغ، شکر، نان، روغن نباتی، برنج و ...) و سایر کالاهای اساسی با توجه به تصمیمات ابلاغی در قالب صورتجلسات کارگروه تنظیم بازار ، در سطح استان انجام خواهد شد .

   وی ادامه داد : عرصه فعالیت در بخش کالایی در این طرح شامل شرکت¬های مسافرتی هوایی، زمینی و دریایی و دفاتر فروش آنها، حمل و نقل درون شهری و برون شهری، اماکن تفریحی و فرهنگی، سیاحتی و زیارتی، واحدهای اقامتی، غذاخوری ها، رستوران های بین شهری، نظارت بر عملکرد انبارها و سردخانه ها، میادین میوه و تره بار، خدمات خشکشویی، قالیشویی و ... می باشد .

   وی ادامه داد : عرصه فعالیت در بخش خدماتی در این طرح نیز شامل نظارت ویژه بر نحوه تأمین، جذب، توزیع و قیمت میوه و مرکبات به خصوص (پرتقال، سیب) طرح تنظیم بازار و میوه های پر مصرف این ایام، نظارت بر مراکز نگهداری کالا (سردخانه ها، بنادر، انبارها) و بررسی میزان موجودی کالا با استفاده از سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا و سایر موارد مهم نظارتی استفاده از بازرسان و .... می باشد .

   سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در پایان بیان داشت : هم استانیهای عزیز می توانند گزارشات خود را در خصوص تخلفات اقتصادی از جمله گرانفروشی ،کم فروشی وتقلب ، احتکار ، انبارهای بی نام نشان و... از طریق تماس تلفنی با شماره 124 ستاد خبری سازمان در طول شبانه روز ( ازساعت 6صبح الی 13 و 16 الی 19 پاسخگویی اپراتور واز ساعت 19 به بعد از طریق تلفن پیامگیر ویا با حضور در محل سازمان به حوزه ستادخبری بصورت حضوری وکتبی گزارشات خود را ارائه نمایند وپس از اخذ گزارش ، بازرسین این سازمان سریعاً اقدام به بررسی واعلام نتیجه گزارش ( متخلف – غیرمتخلف) نموده که پس از آن طی تماس با شاکی نتیجه گزارش اعلام خواهد گردید .

   گفتنی است : هم استانیهای عزیز می توانند از طریق پورتال سازمان به آدرسcppo.mimt.gov.ir نیز گزارشات خود را ثبت که از همین روش نیز گزارشات مردمی قابل رسیدگی از طرف بازرسین می باشد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: