• آغاز اجرای طرح نظارتی و پایش بازار ویژه نوروز 99 در استان لرستان

   آغاز اجرای طرح نظارتی و پایش بازار ویژه نوروز 99 در استان لرستان

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان از آغاز اجرای طرح نظارتی و پایش بازار ویژه نوروز 99 در استان خبر داد و گفت: این طرح نظارتی از اول اسفندماه سال جاری آغاز و تا 15 فروردین ماه سال آتی ادامه خواهد داشت.

   به گزارش شاتا، محمدرضا صفی خانی با اعلام این خبر افزود: در این طرح بازدید های روزانه از واحد‌های صنفی و سطح عرضه انجام می‌شود و وضعیت بازار کالا و خدمات اولویت دار در مراحل تأمین، توزیع، ارائه خدمات و قیمت مورد کنترل و نظارت قرار خواهد گرفت.

   وی تصریح کرد: این بازرسی ها نظر به اقتضای شرایط حساس ایام پایانی سال و با توجه به افزایش تقاضای عمومی برای بسیاری از کالاها و خدمات در این ایام و تعطیلات نوروز در دو بخش کالایی و خدماتی و بصورت شبانه روزی توسط کارشناسان نظارت و بازرسی این سازمان و بازرسان و ناظران افتخاری از واحد‌های صنفی استان لرستان انجام می‌شود.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان ادامه داد: بالغ بر30 اکیب ثابت وسیار باهمکاری بازرسین تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف و دیگر دستگاههای اجرایی در استان لرستان به عنوان بازرس و کارشناس نظارت و بازرسی فعالیت دارند که وضعیت نرخ کالا و خدمات موجود ، کمبود و فراوانی کالا و خدمات ضروری اولویت دار در سطح عرضه را بصورت ویژه و شبانه روز رصد می نمایند و عملکرد واحد‌های صنفی استان سمنان در ایام نوروز را زیر ذره بین دارند.

   این مقام مسئول افزود: در این ایام در حدود 195 ناظر افتخاری سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان به صورت نامحسوس وضعیت بازار و فعالیت واحدهای صنفی و خدماتی را رصد می کنند و در صورت مشاهده تخلفی از سوی واحدهای صنفی مراتب را به ستاد خبری سازمان گزارش می نمایند.

   وی اظهار داشت ، کشیک های نوروزی و گشت‌های نظارت و بازرسی در ایام نوروز، مانند سایر روزها فعال هستند و با هرگونه تخلف در واحد‌های صنفی، سطح عرضه و... برخورد می شود.

   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان لرستان اظهار داشت: نظارت ویژه بر نحوه تأمین، جذب، توزیع و قیمت میوه و مرکبات، نظارت بر مراکز نگهداری کالا (سردخانه ها، بنادر، انبارها) و بررسی میزان موجودی کالا در اول و پایان دوره ، نظارت بر رعایت ضرایب سود قانونی، نصب برچسب قیمت، صدور فاکتور، لحاظ مواد 70 و 84 قانون نظام صنفی و آئین نامه های مربوطه برای برگزاری فروش فوق العاده و حراج در واحد های صنفی استقرار گروه های بازرسی سیار و ثابت در مراکز عمده عرضه کالا، میادین میوه و ترهبار، پایانه های مسافربری بین شهری ، نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا و سطح شهر به منظور سهولت در دسترسی مصرف کنندگان به مراجع نظارتی و رسیدگی سریع و مؤثر به تخلفات از مهمترین موارد نظارتی در این طرح می باشد.

   وی در پایان تأکید کرد: هم استانی های عزیز نیز می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف اعم از گرانفروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت و نصب نرخنامه، عدم صدور صورتحساب و .... از سوی واحد های صنفی، با شماره تلفن گویا 124 سامانه ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان تماس گرفته و موارد و تخلفات احتمالی و شکایات خود از واحدهای صنفی و خدماتی گزارش کنند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: