• ۱۲۸ واحد تجاری متخلف در طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در قم پلمپ شد

   ۱۲۸ واحد تجاری متخلف در طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در قم پلمپ شد

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: ۱۲۸ واحد تجاری غیرضروری متخلف در طرح فاصله‌گذاری اجتماعی پلمپ شد.

   به گزارش شاتا، محمود سیجانی در سیزدهمین جلسه هماهنگی اجرای دستورالعمل بسیج ملی مبارزه با کرونا در تالار معصومیه (س) فرمانداری قم، بیان کرد: خدمات فراوانی در حوزه بازرسی از اصناف انجام شد و بیش از 95 درصد از اصناف قم، مشارکت خوبی در تعطیلی واحد صنفی خود داشتند.

   رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان قم افزود: تا روز سیزدهم فروردین در طرح تعطیلی اصناف تجاری غیرضروری در قم، هزار و 559 مورد بازدید توسط بازرسان صمت و 623 بازدید از سوی بازرسان اصناف انجام شد.

   وی تصریح کرد: در این مدت 128 واحد تجاری غیرضروری متخلف در طرح فاصله‌گذاری اجتماعی به مدت 30 روز پلمب شد که شامل پلمپ 91 مورد از سوی بازرسان صمت و 37 مورد از طرف بازرسان اصناف است.

   سمیعی نسب بیان کرد: این اصناف شامل رسته‌های موبایل فروشی و پوشاک و آرایشی بهداشتی و آبمیوه فروشی و رستوران و آرایشگاه مردانه و قنادی و ... است.

   وی خاطرنشان کرد: پیرامون تعطیلی واحدهای صنعتی در قم دغدغه‌ای وجود نداشت چراکه کارفرمایان و کارگران به‌خوبی ضوابط بهداشتی در روند کار را موردتوجه قرار دادند و در این واحدهای صنعتی نیز ازدحام جمعیتی از طرف مردم وجود ندارد و با آحاد جامعه سروکار ندارند.

   رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان قم گفت: در این طرح بسیاری از واحدهای تجاری دچار آسیب اقتصادی شده‌اند که واحدهایی که در جهت تعطیلی صنف، مشارکت داشتند موردحمایت قرار می‌گیرند.

   وی بیان کرد: اگر اصناف بتوانند خود را با فروش اینترنتی و فعالیت در فضای مجازی وفق دهند و از ظرفیت‌های مجازی بر پایه توزیع کالاها و اقلام استفاده کنند، کمتر دچار مشکلات اقتصادی می‌شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: