• همراهی مسئولانه و خوب اصناف خراسان جنوبی در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی/ گشت زنی روزانه تیم های مشترک و نظارت بر اجرای دقیق طرح

   همراهی مسئولانه و خوب اصناف خراسان جنوبی در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی/ گشت زنی روزانه تیم های مشترک و نظارت بر اجرای دقیق طرح

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: از ابتدای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در استان بیش از 97 درصد اصناف فهیم و موقعیت شناس به صورت داوطلبانه و مسئولانه نسبت به تعطیلی واحدهای خود اقدام نموده و به خوبی با مسئولان استانی همکاری داشته اند.

   به گزارش شاتا، داود شهرکی ضمن قدردانی از همراهی تمامی متصدیان اصناف و مشاغل مشمول طرح افزود: به منظور اجرای دقیق و نظارت بر طرح فاصله گذاری اجتماعی در حوزه اصناف، روزانه گشت‌های مشترکی با حضور نمایندگان ادارات مرتبط از جمله پلیس نظارت بر اماکن عمومی، تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف و .. در سطح مرکز استان و شهرستان ها انجام می شود.

   شهرکی ادامه داد: طبق دستورالعمل‌ها و مصوبات اجرایی ستاد کرونا و همچنین طرح فاصله گذاری اجتماعی واحدهای غیرضرور تا اطلاع ثانوی باید تعطیل باشند که در این راستا از آغاز این طرح تاکنون 1200 تذکر شفاهی و 585 تذکر کتبی به اصناف استان داده شده است.

   وی با اشاره به اینکه این اقدام در راستای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا و بر اساس عمل به مسئولیت اجتماعی باید توسط اصناف انجام شود، ادامه داد: 34 واحد صنفی که پس از دادن تذکرات شفاهی و کتبی کماکان بدون توجه به تذکرات به فعالیت خود ادامه دادند که برابر قانون پلمپ شده و از ادامه فعالیت آنها جلوگیری به عمل آمد.

   وی بیان کرد: طرح فاصله گذاری اجتماعی با توجه به اینکه با سلامت مردم در ارتباط است باید با جدیت توسط اصناف اجرا شود و بازرسان این سازمان با همراهی سایر دستگاه های نظارتی بر این مهم نظارت خواهد داشت.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه تنها راه شکست این بیماری قطع زنجیره انتقال و ماندن در خانه است گفت: با توجه به موضوع سلامت مردم، از کلیه اصناف غیرضرور درخواست داریم تا فعالیت خود را تا اطلاع ثانوی و تا پایان طرح آغاز نکنند، در غیر این صورت با توجه با اهمیت موضوع سلامت جامعه و همچنین اجرای مصوبات ستاد ، برخورد قانونی با این دسته از مشاغل صورت خواهد گرفت.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: