• کشف 16 تن برنج احتکار شده در استان گلستان

   کشف 16 تن برنج احتکار شده در استان گلستان

   معاون بازرسی، نظارت و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان گفت: 16 تن برنج احتکار شده در انبار یکی از شهرهای استان توسط بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان کشف شد.

   به گزارش شاتا ،علی اصغر اصغری با بیان مطالب فوق گفت، بازرسان این سازمان در راستای حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان و همچنین احقاق حقوق شاکیان از هیچگونه تلاشی دریغ نکرده و با تمام توان در چهارچوب قوانین و مقررات با متخلفان احتمالی در عرصه بازار برخورد خواهند نمود.

   معاون بازرسی، نظارت و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان در ادامه افزود:در همین راستا و در پی دریافت گزارش کتبی از اداره کل تعزیرات حکومتی استان مبنی بر احتمال بروز تخلف در یکی از انبارهای ذخیره کالا در یکی از شهرهای استان تیمی از بازرسین بمنظور بررسی و رسیدگی موضوع اعزام شدند.

   وی افزود، پس از بازرسی های بعمل آمده و بررسی مدارک و مستندات موجود توسط بازرسان این سازمان، تخلف احتکار 640 کیسه برنج ایرانی به مقدار 16000 کیلوگرم بدلیل عدم شناسه دار بودن انبار و عدم ثبت اطلاعات ورود وخروج کالا در سامانه جامع انبار محرز و پرونده تخلف این انبار به مبلغ 2 میلیارد و240 میلیون ریال تشکیل و جهت صدور راًی نهایی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال گردید.

   این مقام مسئول با تاًکید بر شرایط حساس کنونی و مطابق شیوه نامه تشدید مبارزه با اختفاء و احتکار (در راستای بند 6 مصوبات 88 امین جلسه کارگروه تنظیم بازار کشور) از تمامی مدیران و صاحبان انبارها خواست تا با شناسه دار کردن انبار و ثبت آنی ورود و خروج کالاها به انبار در سامانه جامع انبارها به دستورالعملهای مربوطه عمل نموده و در ارائه خدمات مفید و به موقع کوشا باشند.

   این مقام مسئول همچنین سامانه تلفنی 124 را پل ارتباطی بین شهروندان و بازرسان این سازمان دانست و از تمامی شهروندان محترم در سراسر شهرهای استان خواست تا با مشاهده هر گونه تخلف احتمالی مورد راسریعاً به بازرسان این سازمان گزارش نموده تا سریعاً مورد رسیدگی قرار گیرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: