• معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

   انبار ۲۰ هزار تنی ذخیره روغن غرب کشور در نهاوند ساخته می‌شود

   انبار ۲۰ هزار تنی ذخیره روغن غرب کشور در نهاوند ساخته می‌شود

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: پیش بینی ما تولید ۵۰۰ هزارتن روغن در کشور است که ۲۰هزار تن آن در انبارهای غرب کشور در نهاوند ذخیره می شود.

   به گزارش شاتا، یزدان سیف در نهاوند بیان کرد: پیش بینی می کنیم امسال نزدیک به 500 هزار تن دانه روغنی آفتابگردان و سویا را از کشاورزان خریداری کنیم که بتوانیم وابستگی در کشور رابا بالا بردن تولیددر داخل کشور جایگزین واردات کنیم.

   سیف گفت: پیش بینی ما خرید بیش از 10 میلیون تن گندم از کشاورزان در کشور است و از آغاز فصل برداشت در مناطق گرمسیر تا امروز قریب یک میلیون و 800 هزار تن گندم تضمینی از کشاورزان تحویل گرفته شده که ارزش آن 44 هزار میلیارد ریال می باشد.

   مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران افزود: خرید یک میلیون و 500 هزار تن گندم در ثبت در سامانه های بانکی ثبت شده که ارزش ریالی آن 41 هزار میلیارد ریال است که از این مقدار 34 هزار میلیارد ریال مبالغ پولی از محل‌های مختلف توسط دولت محترم نظام بانکی در شرکت بازرگانی دولتی ایران تامین شده و به حساب کشاورزان واریز شد به عبارتی کشاورزی که تا 29 اردیبهشت گندم شان را به ما تحویل دادند و فایل هایی که با بانک کشاورزی وارد شده پول گندم خودشان را دریافت کردند.

   سیف ابراز کرد: یکی از چالش‌هایی که داریم بحث مغایرتهای کد ملی شماره حسابی که برخی از کشاورزان در سامانه پهنه بندی وزارت جهاد کشاورزی در سامانه جامع ثبت کرده اند باعث کندی سرعت در پرداخت پول به آنها شده است.

   وی با بیان اینکه یکی از سیاست های دولت توجه به اقتصاد مقاومتی و توجه به تولید داخل است عنوان کرد: از آغاز برداشت کشت دانه های روغنی تا به امروز 117 هزار تن در مجموع محصول کشاورزان دریافت شده که تا به امروز 4 هزار و 100 میلیارد ریال از مبالغ به حساب کشاورزان واریز شده و پیش بینی ما برداشت 500هزارتن تا پایان فصل محصول است.

   معاون وزیر صمت بیان کرد: هدف از سفر من به نهاوند برای راه‌اندازی یکی از مجتمع‌های نگهداری و مراکز ذخیره روغن کشور در غرب ایران در نهاوند است و بر اساس هماهنگی با شرکت ملی نفت ایران و دارایی‌هایی که وجود داشته تا دو ماه آینده نهاوند به مرکز ذخیره 20 هزارتنی انبار روغن غرب ایران تبدیل می شود.

   این مقام مسئول گفت: با همت کشاورزان، تداوم بارندگی‌ها در فصل بهار و نبود تنش دمایی پیش بینی می‌کنیم امسال 14 میلیون تن تولید گندم داشته باشیم که از این میزان، حداقل حدود 10 و نیم میلیون تن را دولت به صورت تضمینی از کشاورزان می‌خرد.

   وی با بیان اینکه مصرف گندم کل کشور در سال حدود 11 میلیون تن است، افزود: با توجه به ذخایری که وجود دارد، امسال هیچ مشکلی در زمینه تأمین نیاز داخل نخواهیم داشت.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: