• رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان اعلام کرد:

   صادرات بیش از 14 میلیون دلاری استان همدان در 2 ماه نخست 99

   صادرات بیش از 14 میلیون دلاری استان همدان در 2 ماه نخست 99

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان گفت: در دو ماهه گذشته صادرات استان از گمرک همدان از نظر ارزشی به ۱۴ میلیون و ۱۱۹ هزار دلار و به لحاظ وزنی به ۷۶ هزار و ۴۹۳ تن رسیده است.

   به گزارش شاتا، حمیدرضا متین با بیان اینکه محصولات کشاورزی با ۳۸ درصد بیشترین سهم را در سبد صادرات این استان دارد گفت: محصولات این بخش شامل ۹ قلم و مهمترین آنها کشمش انگوری و تیزابی است که به کشورهای جهان صادر می‌شود.

   وی تصریح کرد: : در دو ماهه گذشته صادرات استان از گمرک همدان از نظر ارزشی به ۱۴ میلیون ۱۱۹ هزار دلار و به لحاظ وزنی به ۷۶ هزار و ۴۹۳ تن رسیده است.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان اضافه کرد: ۴۹ قلم کالا در این مدت از استان به ۱۸ کشور جهان صادر شده است.

   متین گفت: محصولات کشاورزی ۳۸ درصد، پتروشیمی و مواد شیمیایی ۲۸ درصد، صنعت ۲۶ درصد و مواد معدنی هشت درصد در سبد صادراتی استان سهم دارند.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با بیان اینکه بخش کشاورزی استان پنج میلیون و ۴۳۵ هزار دلار صادرات دارد، خاطرنشان کرد: کشمش انگوری و تیزابی مهمترین کالای صادراتی بخش کشاورزی این استان هستند.

   متین افزود: کالاهای صادراتی در بخش پتروشیمی و مواد شیمیایی شامل چهار قلم بود که سه میلیون و ۹۰۰ هزار دلار ارزآوری داشت و وازلین بهداشتی مهمترین آنها است.

   وی ادامه داد: صادرات بخش صنعت نیز ۳۵ قلم کالا با سه میلیون و ۶۷۲ هزار دلار بود که کلینگر خاکستری مهمترین کالای صادراتی این بخش و شیر خشک صنعتی، موتور کولر آبی، سیمان سفید و ظروف آلومینیوم از دیگر اقلام صنعتی صادر شده استان به حساب می آیند.

   ریس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان یادآوری کرد: در این زمان صادرات مواد معدنی یک میلیون و ۱۱۰ هزار دلار بوده که فروسیلیس مهمترین محصول این بخش به شمار می رود.

   متین افزود: واردات کالا از گمرک همدان نیز در این مدت ۲ میلیون و ۷۹۷ هزار دلار به وزن ۸۴۳ تن رسید که از این میزان واردات ۴۵ درصد کالای مصرفی، ۴۴ درصد کالای واسطه ای و ۱۱ درصد خطوط تولید بوده است.

   شایان ذکر است که صادرات و واردات همدان در سالی که گذشت سیر صعودی داشت.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: